Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ

Загрузка...

ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ / сторінка 10

Назва:
ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
А., 1991). Відповідно до офіційного документу (Методические указания № 6789/1-91, М., 1991) перехід від порогу лімітувальної ознаки шкідливості біологічних чинників до їх ГДК у повітрі робочої зони здійснюється через введення коефіцієнту запасу (Кз=10) за формулою: ГДК=поріг лімітувальної ознаки/Кз. Підставивши дані в формулу, отримуємо значення ГДК гриба P. vitale в повітрі робочої зони на рівні 5(103 КУО/м3. У процесі досліджень встановлено, що спори гриба P. vitale при фактичних концентраціях у повітрі виробничих приміщень діючого підприємства не виявляють ні прямого, ні опосередкованого впливу на стан здоров'я працівників. Зважаючи на це, проведення корекції експериментально встановленого ГДК гриба P. vitale було недоцільним.
За результатами експериментальних і клініко-гігієнічних досліджень рекомендовано ГДК ІV глюкозооксидазного штаму гриба P. vitale в повітрі робочої зони на рівні 5(103 КУО/м3, а (аерозоль), А (алерген, оскільки, сенсибілізація є однією з лімітувальних ознак шкідливої дії), ІІІ клас (як умовно-патогенний мікроорганізм згідно з класифікацією ВООЗ). Даний норматив затверджено МОЗ України. Аналогічними є результати гігієнічного нормування гриба Penicillium chrysogenum, ГДК якого в повітрі виробничих приміщень становить 5(103 КУО/м3, а, А, ІІІ (ПДК вредных веществ в воздухе рабочей зоны № 5201-90, дополнение № 5).
Оцінка впливу діяльності підприємств лікарських препаратів на стан навколишнього природного середовища. Відповідно до нормативного документу ДСП № 173, К., 1996, підприємство з виробництва лікарських препаратів "Львівдіалік" за санітарною класифікацією належить до ІІІ класу з нормативною СЗЗ - 300 м. Проведений розрахунок розсіювання спор гриба P. vitale в приземному шарі атмосфери за програмою "Пленер" згідно з методикою ОНД - 86, Л., 1987 показав, що розрахункова приземна концентрація спор досліджуваного гриба в межах нормативної СЗЗ знаходиться в кількостях 0,2 - 0,05 часток орієнтовного безпечного рівня впливу (ОБРВ) мікроорганізмів-продуцентів (5(103кл/м3) різних галузей промисловості. Так, на відстані 100 м від джерела викиду вміст спор гриба в атмосферному повітрі становить 0,2 частки ОБРВ, що відповідає 1000 КУО/м3, на відстані 200 м - 0,1 ОБРВ, або 500 КУО/м3 і на відстані 300 м - 0,05 ОБРВ, або 250 КУО/м3. Розрахунки підтверджені даними проведених нами натурних досліджень. Результати дослідження атмосферного повітря та грунту на вміст спор гриба P. vitale, які потрапляють в об'єкти довкілля з викидами від діючого підприємства "Львівдіалік", показали, що на відстані 100-300 м від джерела викиду в 1м3 атмосферного повітря знаходиться від 4-8 до 1-2 спор відповідно, а в 1 г грунту - від 800-1600 до 200-400 спор відповідно. Невеликі концентрації промислового штаму гриба Pеnicillium vitale в атмосферному повітрі та грунті не можуть суттєво впливати на стан здоров'я населення, що проживає в межах та поза межами СЗЗ підприємств. З огляду на це, для підприємств із виготовлення мікроциду й глюкозооксидази на основі поверхневого способу культивування гриба-продуцента P. vitale можливим є перегляд нормативного розміру СЗЗ в сторону зменшення, що дає змогу розглядати ці виробництва як такі, що за санітарною класифікацією належать до ІV класу.
Впровадження розроблених нами профілактичних заходів, спрямованих на обмеження надходження спор гриба-продуцента в об'єкти довкілля, дає можливість припустити, що діяльність підприємств з виробництва мікроциду й глюкозооксидази не призведе до погіршення стану навколишнього середовища.
ВИСНОВКИ
1. За сукупністю отриманих у дисертації даних вирішено актуальне наукове завдання, що стосується токсиколого-гігієнічної оцінки промислового штаму гриба Penicillium vitale Pidoplitschko et Bilaj як продуцента мікроциду й глюкозооксидази в аспекті обгрунтування його гігієнічного нормативу в повітрі робочої зони та обґрунтування комплексу профілактичних заходів.
2. Встановлено, що промисловий синтез мікроциду та глюкозооксидази, який ґрунтується на поверхневому способі культивування ІV глюкозооксидазного штаму гриба P.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок