Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ

ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ / сторінка 2

Назва:
ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
К., Голубович Е.Я., 1990-1992).
До числа мікроорганізмів-продуцентів належить, також, досліджуваний нами гриб Penicillium vitale Pidoplitschko et Bilaj (P. vitale) з класу Ascomycetes, родини Aspergillaceae, роду Penicillium, виду Penicillium vitale (Билай В.И., Пидопличко Н.М., 1953). При його поверхневому культивуванні на живильному середовищі сусло-агарі одержують мікроцид - культуральну рідину з бактерицидними властивостями для зовнішнього застосування та фермент глюкозооксидазу - реактив для діагностики цукрового діабету (Гулый М.Ф. и соавт., 1964; Ясинчук Н.А., 1971; Машковский М.Д., 2002). Мікроцид і глюкозооксидазу виробляють на ДП "Львівдіалік", окрім того, завершено будівництво більш потужного підприємства з випуску аналогічної продукції для задоволення потреб у широкому застосуванні антибіотику мікроциду та ферменту глюкозооксидази в лікарській практиці. Актуальність наших досліджень зумовлена тим, що в літературі немає даних про біологічний вплив гриба P. vitale на організм, не встановлено його гранично допустимої концентрації в повітрі робочої зони, відсутня інформація щодо значення виробництва мікроциду та глюкозооксидази в забрудненні спорами гриба-продуцента об'єктів довкілля, не розроблено методики кількісного визначення P. vitale в повітрі, що істотно обмежує можливості державної санепідслужби щодо здійснення запобіжного та поточного санітарного нагляду за виробництвом. Крім того, немає даних про стан здоров'я осіб, працюючих із культурою гриба-продуцента.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації затверджена на засіданні вченої ради медико-профілактичного факультету Львівського державного медичного інституту (Протокол № 6 від 15.03.1995). Дисертаційна робота є фрагментом наукової роботи кафедри гігієни та профілактичної токсикології з курсом гігієни факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького "Розробка заходів щодо профілактики забруднення довкілля важкими металами та іншими ксенобіотиками" УДК 613.652:66.09, № держ. реєстрації 0197U000591.
Мета роботи - науково обґрунтувати гранично допустиму концентрацію спор гриба Penicillium vitale Pidoplitschko et Bilaj у повітрі робочої зони, а також розробити комплекс профілактичних заходів на виробництві мікроциду та глюкозооксидази.
Задачі дослідження. У відповідності до поставленої мети були сформульовані наступні завдання:
1. Вивчити умови праці та стан здоров'я працівників, зайнятих у виробництві мікроциду й глюкозооксидази.
2. Розробити метод кількісного визначення спор гриба Penicillium vitale в повітрі робочої зони.
3. Дослідити імунотоксичну та дисбіотичну дії гриба Penicillium vitale, дисемінацію його спор у внутрішніх органах і подразнювальний вплив на слизову оболонку ока в експерименті на лабораторних тваринах.
4. За результатами вивчення біологічної дії гриба Penicillium vitale науково обґрунтувати гранично допустиму концентрацію його спор у повітрі робочої зони.
5. Дати оцінку впливу діяльності підприємств із виробництва мікроциду й глюкозооксидази на стан довкілля та обгрунтувати заходи профілактики.
Об'єктом дослідження були умови праці на підприємстві з виробництва мікроциду та глюкозооксидази та матеріали щодо захворюваності працюючих.
Предметом дослідження були гігієнічна та токсикологічна оцінка біологічної дії гриба P. vitale на організм лабораторних тварин, санітарно-епідеміологічна експертиза проекту заводу лікарських препаратів із обґрунтуванням санітарно-захисної зони (СЗЗ) підприємства.
Методи дослідження. Гігієнічний норматив (ГДК) промислового штаму гриба P. vitale в повітрі робочої зони обгрунтовано відповідно до вимог Методических указаний № 6789/1-91, М.,1991. В експериментах на лабораторних тваринах використані токсикологічні, імунологічні, гематологічні, бактеріологічні, гістологічні та морфологічні методи дослідженнь. Оцінку умов праці та стану здоров'я працівників підприємства проведено за допомогою санітарно-гігієнічних, епідеміологічних і бактеріологічних методів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок