Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ

Загрузка...

ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ / сторінка 3

Назва:
ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Вміст гриба-продуцента в повітрі визначено мікробіологічним методом. Оцінку впливу підприємства "Львівдіалік" на стан довкілля проведено розрахунковим методом згідно з ОНД-86, Л., 1987 та відповідно до діючих санітарних правил ДСП-201-97, К., 1997. Обробку отриманих результатів проводили загальноприйнятими статистичними методами.
Наукова новизна одержаних результатів. Уперше в широкому обсязі проведені токсиколого-гігієнічні дослідження гриба P. vitale. Експериментально встановлена можливість імунотоксичної та дисбіотичної дії спор гриба й здатність їх до дисемінації у внутрішніх органах лабораторних тварин. Даний біологічний чинник віднесено до групи алергенів. Науково обґрунтовано гранично допустиму концентрацію промислового штаму гриба P. vitale в повітрі робочої зони на рівні 5(103 КУО/м3 (ІІІ клас небезпеки). Розроблено методику кількісного визначення концентрації спор гриба P. vitale в повітрі, принциповим у якій є додавання до живильного середовища, на яке аспірують спори з повітря, антибіотику гентаміцину сульфат з метою пригнічення росту сторонньої повітряної мікрофлори. Вивченні особливості умов праці на підприємстві з виробництва мікроциду й глюкозооксидази та проведено аналіз захворюваності працівників, що дозволило обґрунтувати ряд профілактичних заходів. Дана оцінка впливу підприємства мікробіологічного синтезу на стан довкілля.
Практичне значення одержаних результатів. Матеріали досліджень використані для наукового обґрунтування гранично допустимої концентрації спор гриба Penicillium vitale на рівні 5(103 КУО/м3 (затверджено наказом МОЗ України № 336 від 21.11.1997 і включено в список № 2 "Гранично допустимі концентрації (ГДК) шкідливих речовин у повітрі робочої зони"). Матеріали проведених науково-дослідних робіт включені в "Методичні вказівки з мікробіологічного визначення концентрації спор гриба Penicillium vitale в повітрі робочої зони" № 10.2.1.0007-97 (затверджено постановою головного державного санітарного лікаря України № 38 від 07.05.1997). Отримані результати дисертаційних досліджень впроваджені в практичну діяльність Львівського підприємства лікарських препаратів "Львівдіалік", роботу Львівської обласної СЕС, навчальний процес кафедри гігієни та профілактичної токсикології з курсом гігієни ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Особистий внесок здобувача. Особистий внесок автора полягає в аналізі актуальності та ступеня вивчення визначеної проблеми, пошуку, виборі умов і методів досліджень, проведенні експериментальної частини досліджень, статистичному опрацюванні отриманих результатів стосовно обґрунтування ГДК спор гриба P. vitale в повітрі робочої зони.
Метод кількісного визначення спор гриба P. vitale в повітрі розроблено в співавторстві з к.м.н., доцентом кафедри мікробіології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького В.С. Петрусом. Морфологічні дослідження виконані на кафедрі гістології та ембріології ЛНМУ імені Данила Галицького разом з к.м.н., доцентом Л.Д. Вишемірською - Крупей.
Апробація результатів дисертації. Основні положення й результати дисертаційної роботи викладені та обговорені на: ІІ Міжнародному міжкафедральному симпозіумі з питань гігієни тварин (Львів, 1995); ювілейній науково-практичній конференції "Охорона здоров'я і довкілля", присвяченій 100-річчю від дня народження професора В.З. Мартинюка (Львів, 1996); науковій конференції "Шляхи підвищення безпеки життєдіяльності", присвяченій 20-річчю кафедри безпеки життєдіяльності Львівського державного аграрного університету (Львів, 1997); засіданні комісії з гігієнічної регламентації біологічних факторів комітету з питань гігієнічного регламентування МОЗ України (Київ, 1996); І Міжнародній науково-практичній конференції "Проблеми гігієни та епідеміології на залізничному транспорті" (Львів, 1998).
Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 9 наукових праць, з них 3 - у фахових наукових виданнях, 6 - у збірниках наукових праць, матеріалах і тезах наукових та науково-практичних конференцій, симпозіумів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок