Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ

Загрузка...

ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ / сторінка 7

Назва:
ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,82 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Аналіз розрахованих основних показників захворюваності з тимчасовою непрацездатністю за період 1993 по 2000 рр. показав, що для підприємств з виробництва мікроциду й глюкозооксидази характерним є дуже високий рівень загальної захворюваності. Зокрема, кількість випадків і днів непрацездатності на 100 працівників впродовж досліджуваних років коливалися в межах від 112,9 до 413 та від 1689 до 1740 відповідно. У структурі захворювань переважала патологія органів дихання. Її частка в загальній кількості захворювань становила від 49,1 до 56,3 %.
Отримані нами дані збігаються з даними інших авторів, які вивчали вплив біологічних чинників виробничого середовища на стан здоров'я працівників (Краснюк Е.П., Цапко В.Г., 1999; Цапко В.Г., Чудновец А.Я., Стеренбоген М.Ю., 1999, 2004 та ін.). Щодо Pеnicillium vitale як етіологічного чинника, то невеликі концентрації гриба-продуцента в повітрі робочої зони є мало інтенсивним фактором. На нашу думку, причиною такого рівня захворюваності на виробництві може бути поєднана дія біологічних чинників, в тому числі гриба Pеnicillium vitale й продуктів його метаболізму та несприятливого виробничого мікроклімату.
Метод мікробіологічного визначення концентрації спор гриба P. vitale в повітрі. В основі методу лежить посів повітря на щільне живильне середовище з наступним підрахунком кількості колоній гриба, які виросли та перерахунком їх на концентрацію спор в 1 м3 повітря. Відбір повітря проводиться аспіраційним способом із використанням щілинного апарату Кротова з швидкістю 30 л за 1 хв (150 л повітря впродовж 5 хв) на живильне середовище сусло-агар. З метою підвищення точності методу необхідним було інгібування росту сторонньої повітряної мікрофлори за умови задовільного культивування гриба P. vitale. За допомогою "методу індикаторних дисків" встановлено, що з внесенням до сусло-агару, на який аспірують повітря, антибіотику гентаміцину сульфат з розрахунку 0,1 мг на 100 мл середовища досягається максимальний ефект пригнічення росту бактеріальної флори. Ця особливість розробленого методу відрізняє його від інших методик визначення мікологічного забруднення повітря. Необхідним є дотримання умов стерильності, які полягають у стерилізації живильного середовища в автоклаві (10-15 хв при 0,5 атм) і чашок Петрі (1 год при 180? С) та ретельному протиранні спиртом поверхні рухомого диску й внутрішніх стінок апарату Кротова перед відбором повітря.
Інкубація відібраних проб повітря проводиться в термостаті при 37-38? С, що є обов'язковою умовою для задовільного росту гриба. Через 5 діб підраховують кількість типових за морфологічними ознаками колоній P. vitale, які виросли на чашці. Перерахунок на концентрацію спор гриба в повітрі проводять за формулою: Х=n(1000/V, де Х - вміст спор у повітрі, n - кількість колоній на чашці, V - об'єм дослідженого повітря.
Розроблений метод кількісного визначення спор P. vitale в повітрі апробовано під час проведення атестації робочих місць на підприємстві "Львівдіалік". Апробація проведена лише з ІV глюкозооксидазним штамом P. vitale, оскільки, саме він, завдяки високій антибіотичній і ферментативній активності, використовується сьогодні в промисловому виробництві мікроциду й глюкозооксидази. Незважаючи на це, метод можна застосовувати для всіх штамів досліджуваного гриба.
Метод визначення спор гриба P. vitale в повітрі є досить чутливим, оскільки забезпечує межі вимірювання від 10 до 105 КУО/м3.
Біологічна дія гриба P. vitale на організм лабораторних тварин в умовах хронічного експерименту. Вирішальним орієнтиром для обгрунтування ГДК гриба P. vitale в повітрі робочої зони були результати хронічного експерименту на теплокровних тваринах. Експериментально встановлено, що інтраназальне введення лабораторним тваринам завісини спор гриба P. vitale в ізотонічному розчині хлориду натрію в трьох досліджуваних концентраціях (5(105, 5(104, 5(103 КУО/м3 ) впродовж усього терміну досліду не призвело до загибелі тварин. Загальний стан, поведінка лабораторних тварин піддослідних груп за вказаних умов не відрізнялися від таких у контрольній групі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ГІГІЄНІЧНА І ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРИБА PENICILLIUM VITALE ЯК ПРОМИСЛОВОГО ШТАМУ У ВИРОБНИЦТВІ МІКРОЦИДУ ТА ГЛЮКОЗООКСИДАЗИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок