Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЕКТУВАННЯ СКЛАДІВ СКЛА АЛЮМОБОРОСИЛІКАТНОЇ СИСТЕМИ ІЗ МЕТАЛІЧНИМИ ДОДАТКАМИ

ПРОЕКТУВАННЯ СКЛАДІВ СКЛА АЛЮМОБОРОСИЛІКАТНОЇ СИСТЕМИ ІЗ МЕТАЛІЧНИМИ ДОДАТКАМИ

Назва:
ПРОЕКТУВАННЯ СКЛАДІВ СКЛА АЛЮМОБОРОСИЛІКАТНОЇ СИСТЕМИ ІЗ МЕТАЛІЧНИМИ ДОДАТКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ „ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
КОЦАЙ Галина Миколаївна
УДК 666.11.01:666.1.022.8
ПРОЕКТУВАННЯ СКЛАДІВ СКЛА АЛЮМОБОРОСИЛІКАТНОЇ СИСТЕМИ ІЗ МЕТАЛІЧНИМИ ДОДАТКАМИ
Спеціальність 05.17.11.-Технологія тугоплавких
неметалічних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Шевченко Віктор Валентинович,
професор кафедри хімічної технології силікатів
Національного університету„Львівська політехніка”
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Голеус Віктор Іванович,
завідувач кафедри хімічної технології кераміки та скла
Українського Державного хіміко-технологічного
університету, м. Дніпропетровськ
кандидат технічних наук, доцент
Племянніков Микола Миколайович,
доцент кафедри кераміки і скла
Національного технічного університету
”Київський політехнічний інститут”, м. Київ
Провідна установа - Харківський національний технічний університет
„Харківський політехнічний інститут”, кафедра технології
кераміки, вогнетривів, скла та емалей, м. Харків
Захист дисертації відбудеться 17 травня 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 35.052.09 у Національному університеті „Львівська політехніка” (79013, Львів-13, пл. Св. Юра, 9, корпус 9, ауд. 214).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” (790013, Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розіслано ”17_”квітня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
кандидат технічних наук, доцент Вахула Я.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Зростаючі темпи сучасного технічного прогресу пов’язані з розширенням сфер використання виробів із скла. Враховуючи широке застосування скла алюмоборосилікатної системи в різних галузях науки і техніки виникає необхідність вдосконалення проектування даних складів скла з наперед заданими фізико-хімічними властивостями.
Оптимальний вибір методу проектування складу скла повинен бути заснований на використанні математичних функцій, які б встановлювали достатньо високу кореляційну залежність між структурними параметрами скла та його властивостями. Оскільки для алюмоборосилікатного скла характерне явище аномалії, необхідно, щоб такий метод дозволяв оцінювати вміст іонів бору та алюмінію в різних координаційних станах та відповідно їх вплив на властивості скла. Тому необхідно провести аналіз параметрів структури та властивостей скла алюмоборосилікатної системи на основі відомих експериментальних даних і розробити на цій основі новий структурний параметр який би дозволив враховувати явище алюмоборної аномалії.
Актуальним питанням є зниження енерговитрат на синтез скла та покращення його фізико-хімічних властивостей, тому важливими є дослідження, спрямовані на вивчення впливу металічних додатків до сировинної суміші, які би дозволили знизити температуру варіння скла. Одним із методів підвищення ефективності скловаріння є використання гранульованої шихти, тому важливим є питання впливу металічних додатків на процес гранулювання та на властивості ущільненої шихти.
Можливість зміни фізико-хімічних властивостей скла одної системи в широкому діапазоні дозволить уніфікувати сировинну базу і відмовитись від високовартісних сировинних матеріалів, наприклад, оксиду цинку та еконебезпечного криоліту, який сьогодні широко використовуються як прискорювач скловаріння.
Враховуючи вище сказане, дана науково-дослідна робота є актуальною і спрямована на розробку методу проектування складів скла алюмоборосилікатної системи та використання металічних додатків для покращення технологічних та фізико-хімічних властивостей скла.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у відповідності з науково-технічною програмою кафедри силікатних матеріалів Національного університету „Львівська політехніка” за напрямком: “Розробка фізико-хімічних основ енергоощадних новітніх технологій отримання нових і покращення експлуатаційних характеристик існуючих тугоплавких неметалевих матеріалів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОЕКТУВАННЯ СКЛАДІВ СКЛА АЛЮМОБОРОСИЛІКАТНОЇ СИСТЕМИ ІЗ МЕТАЛІЧНИМИ ДОДАТКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок