Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УЧИЛИЩ ДО НАВЧАННЯ ДОШКІЛЬНИКІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УЧИЛИЩ ДО НАВЧАННЯ ДОШКІЛЬНИКІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Назва:
ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УЧИЛИЩ ДО НАВЧАННЯ ДОШКІЛЬНИКІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,73 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ШКВАРІНА Тетяна Михайлівна
УДК 377.5
ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УЧИЛИЩ ДО НАВЧАННЯ ДОШКІЛЬНИКІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
13.00.04 – ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Плахотник Василь
Макарович, Інститут педагогіки АПН України, головний науковий співробітник лабораторії навчання іноземних мов, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Артемова Любов
Вікторівна, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри дошкільної педагогіки, м. Київ
кандидат педагогічних наук, доцент Бігич Оксана Борисівна, Київський державний лінгвістичний університет, доцент кафедри методики викладання іноземних мов, м. Київ
Провідна установа: Південноукраїнсьий державний педагогічний
університет, кафедра дошкільної педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист дисертації відбудеться “12” жовтня 2000 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розіслано “9” вересня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради професор М.П. Легкий
Загальна характеристика роботи
Актуальність та доцільність дослідження. Педагогічна наука та освітянська практика доводять необхідність запровадження раннього навчання дітей іноземної мови, яке стримується відсутністю достатньої кількості підготовлених педагогічних працівників. Для задоволення потреби у таких спеціалістах в Україні здійснено ряд організаційно-педагогічних заходів, серед яких радикально новим є підготовка у педагогічних училищах вихователів дошкільних закладів із правом навчання іноземної мови.
Аналіз досліджень показує, що наукові пошуки у галузі теорії і практики підготовки вчителів іноземної мови в останні роки активізувалися. Про це засвідчують роботи І.Л.Бім, Н.Д.Гальськової, Г.О.Китайгородської, С.Ю.Ніколаєвої, Ю.І.Пасова, В.М.Плахотника, Т.К.Полонської, С.В.Роман, В.Л.Скалкіна, Н.К.Скляренко та ін. Окремі рекомендації щодо підготовки вчителів до раннього навчання іноземної мови розробили Ю.С.Вауліна, І.О.Зимня, В.М.Карташова, О.О.Коломінова, Р.Ю.Мартинова, 3.М.Никитенко, Л.В.Позняк, Г.В.Рогова, Т.Е.Сахарова, 3.Я.Футерман, Л.А.Штакіна та ін.
Але проблема підготовки вчителів до раннього навчання іноземної мови залишається маловивченою. Немає, зокрема, повної ясності в питаннях концепції, структури та змісту підготовки вихователя з правом навчання іноземної мови, не розроблена методика підготовки вихователя до виконання нових функціональних обов’язків. Освітній процес здійснюється з використанням підручників, які не відповідають завданням фахової підготовки спеціаліста.
Суть проблеми полягає в суперечності між соціальним замовленням на педагогів для навчання дітей іноземної мови та відсутністю наукового дослідження стану підготовки спеціалістів такої кваліфікації у педагогічних училищах. Розв’язання цієї проблеми має теоретичне і практичне значення для реалізації завдань, поставлених законами “Про освіту” і “Про загальну середню освіту”, державними національними програмами “Освіта” (”Україна XXI століття”) та “Діти України”, цільовою комплексною програмою “Вчитель”. Дослідження освітньо-професійної програми, змісту та технології навчання має підтвердити доцільність залучення педагогічних училищ до підготовки вихователів з правом навчання іноземної мови і на цій основі визначити місце спеціаліста у системі ступеневої освіти, шляхи вдосконалення його підготовки.
Наявність зазначених вище проблем зумовила актуальність і вибір теми дисертаційного дослідження - “Підготовка студентів пе-дагогічних училищ до навчання дошкільників англійської мови”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ПЕДАГОГІЧНИХ УЧИЛИЩ ДО НАВЧАННЯ ДОШКІЛЬНИКІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок