Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ КОАЛІЦІЙНИМИ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ В ЛОКАЛЬНИХ ВІЙНАХ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

УПРАВЛІННЯ КОАЛІЦІЙНИМИ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ В ЛОКАЛЬНИХ ВІЙНАХ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

Назва:
УПРАВЛІННЯ КОАЛІЦІЙНИМИ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ В ЛОКАЛЬНИХ ВІЙНАХ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,81 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ШПАНКО Микола Анатолійович
УДК 355.48 (100) “ХХ-ХХІ”
УПРАВЛІННЯ КОАЛІЦІЙНИМИ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ
В ЛОКАЛЬНИХ ВІЙНАХ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ
20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії війн та воєнного мистецтва Національної академії оборони України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Рибак Микола Іванович,
Національна академія оборони України, професор кафедри історії війн та воєнного мистецтва.
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Кузьминець Олександр Васильович,
Національна академія внутрішніх справ України, начальник кафедри історії держави і права;
кандидат історичних наук, доцент
Безбах Віктор Григорович,
Національна академія оборони України, начальник кафедри морально-психологічного забезпечення.
Провідна установа – Національна академія Служби безпеки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 2 ” лютого 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 Національної академії оборони України за адресою 03049, м. Київ-49, Повітрофлотський пр-т, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, м. Київ-49, Повітрофлотський пр-т, 28).
Автореферат розісланий “ 30 ” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Корнієнко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена тим, що більшість війн різного масштабу готувались і велись воєнно-політичними коаліціями, формування воєнної коаліції й її єдність здійснювалась, як правило, на основі головного фактора: наявності спільного ворога, знищення якого відповідає політичним і економічним цілям усіх учасників таємно чи відкрито укладеного союзу. Коаліційні війни за своїми соціально-політичними ознаками відрізняються від війн між окремими державами тим, що окремі держави вирішують свої національні інтереси.
Досвід локальних війн і збройних конфліктів після Другої світової війни довів, що основною тенденцією дій держав, які розв'язують агресії проти інших країн світу, є створення коаліційних збройних сил. Це надає змогу виправдати в політичному плані збройне втручання у внутрішні справи інших держав, зменшити бюджетні витрати на застосування та утримання збройних сил окремих держав, використати економічний і воєнний потенціал усіх учасників воєнно-політичного союзу.
Воєнно-політичні союзи існували зі стародавніх часів. Найбільші коаліції були створені при застосуванні у воєнних діях масових армій з початку ХІХ століття. Особливого розмаху і значення набули світові війни, коли світ практично був розколотий на два протиборчі союзи, єдність яких залежала від політичних, економічних та воєнних інтересів окремих держав коаліції. Після закінчення Другої світової війни утворились нові воєнно-політичні союзи, організація, структура та завдання яких досить широко висвітлено у працях Г. Ф. Воронова, І. С. Лютова,
А. М. Носкова, С. Н. Михалева, В. С. Семенова, Б. М. Халоші та інших. Лише деякі аспекти управління коаліційними збройними силами в окремих локальних війнах розглянуто в статтях Ю. Н. Гайдунова, М. М. Гарєєва, А. В. Ковтунова та інших. Проте загальної праці з би управління коаліційними збройними силами в локальних війнах другої половини ХХ – початку ХХІ століття сьогодні не існує.
Виходячи з необхідності для Збройних Сил України мати таку працю і недостатнього ступіня дослідження цієї проблеми, автор вибрав напрямок свого дослідження щодо управління коаліціями у збройній боротьбі в локальних війнах другої половини XX – початку XXI століття.
Науковим завданням дисертаційного дослідження є вивчення коаліційного управління збройною боротьбою за досвідом конкретних локальних війн другої половини XX – початку XXI століття.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота зв'язана з НДР, що виконується НАОУ: тема "Словник".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ КОАЛІЦІЙНИМИ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ В ЛОКАЛЬНИХ ВІЙНАХ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок