Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розслідування вбивств, вчинених неповнолітніми

Розслідування вбивств, вчинених неповнолітніми

Назва:
Розслідування вбивств, вчинених неповнолітніми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Андрєєв Олексій Олександрович
УДК 343.98
Розслідування вбивств, вчинених неповнолітніми
Спеціальність 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
ХАРКІВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі криміналістики, судової медицини та психіатрії Харківського національного університету внутрішніх справ, МВС України.
Науковий керівник: | кандидат юридичних наук, доцент
Щербаковський Михайло Григорович,
Харківський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії.
Офіційні опоненти: |
доктор юридичних наук, професор
Лукашевич Віталій Григорович, Гуманітарний університет „Запорізький інститут державного та муніципального управління”, перший проректор;
кандидат юридичних наук, доцент,
Саінчин Олександр Сергійович, Міжнародний гуманітарний університет, завідувач кафедри кримінально-правових дисциплін та криміналістики.
Провідна установа: |
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, МОН України, кафедра криміналістики (м. Київ).
Захист відбудеться 10 травня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.01 Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, просп. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, просп. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 6 квітня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Литвинов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціальна політика держави стосовно неповнолітніх спрямована насамперед на зменшення впливу на них негативних явищ, які виникають під час реформування суспільства. Але незважаючи на певні позитивні зрушення, рівень злочинності серед неповнолітніх залишається високим. Так, за 2006 рік неповнолітніми вчинено 19888 злочинів загальнокримінальної спрямованості. Визначальною особливістю останніх років є зміна структури злочинності неповнолітніх у бік корисливих та насильницьких діянь. Сьогодні у виховних колоніях знаходяться 2215 неповнолітніх, серед яких 25% засуджені за розбої та грабежі, 10% – нанесення тяжких тілесних ушкоджень або вбивства.
Особливе занепокоєння викликає ситуація зі вчиненням неповнолітніми злочинів проти життя та здоров’я особи, зокрема умисних убивств. Так, протягом останніх шести років в Україні кількість умисних вбивств, вчинених неповнолітніми або за їх участю, становила: 2000 р. – 259, 2001 р. – 263, 2002 р. – 213, 2003 р. – 195, 2004 р. – 209, 2005 р. – 182, 2006 р. – 177. У порівнянні з 1993 р. кількість таких убивств зросла в 1,6 рази, з 1988 р. – у 2,4 рази. Проблема розслідування вбивств, вчинених неповнолітніми, є актуальною і вимагає цілеспрямованих зусиль в напрямку поліпшення ситуації.
Вагомого значення у цьому контексті набуває науково-методичне забезпечення діяльності органів досудового слідства щодо розкриття та розслідування вбивств, вчинених неповнолітніми. Адже існує чимала кількість проблемних моментів, зумовлених нерівномірною поширеністю вбивств регіонами держави; труднощами із виявленням даних злочинів та встановленням їх ознак, а також подальшим розкриттям та розслідуванням; відсутністю науково обґрунтованих методичних рекомендацій з цього приводу. Певною мірою ці та інші проблеми спричинені також недостатньою розробленістю в криміналістичній теорії комплексу організаційних, процесуальних і тактичних питань, що належать до розслідування вбивств, вчинених неповнолітніми.
Проблеми розслідування окремих видів злочинів традиційно розглядаються в рамках окремих криміналістичних методик, які останнім часом зазнали відчутного якісного та кількісного росту. Зокрема, на цій ниві плідно працювали і працюють такі відомі вітчизняні та закордонні правознавці, як Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розслідування вбивств, вчинених неповнолітніми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок