Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МЕТОДІВ ЗОНДУВАННЯ ПЛАЗМИ ПУЧКОМ ВАЖКИХ ІОНІВ І ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЯ НА СТЕЛАРАТОРІ TJ-II

РОЗВИТОК МЕТОДІВ ЗОНДУВАННЯ ПЛАЗМИ ПУЧКОМ ВАЖКИХ ІОНІВ І ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЯ НА СТЕЛАРАТОРІ TJ-II

Назва:
РОЗВИТОК МЕТОДІВ ЗОНДУВАННЯ ПЛАЗМИ ПУЧКОМ ВАЖКИХ ІОНІВ І ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЯ НА СТЕЛАРАТОРІ TJ-II
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
Древаль Микола Борисович
УДК 533.9
РОЗВИТОК МЕТОДІВ ЗОНДУВАННЯ ПЛАЗМИ ПУЧКОМ ВАЖКИХ ІОНІВ І ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЯ НА СТЕЛАРАТОРІ TJ-II
01.04.08 – фізика плазми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики плазми Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”.
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник Крупник Людмила Іванівна, Інститут фізики плазми Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, провідний науковий співробітник відділу 24-00.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор Павліченко Олег Степанович, Інститут фізики плазми Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут”, провідний науковий співробітник відділу 22-00.
кандидат фізико-математичних наук, професор Муратов Володимир Іванович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри фізики плазми.
Провідна установа: | Інститут фізики НАН України, відділ газової електроніки, м. Київ.
Захист відбудеться “17”_червня__2005 р. о 18 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова 31, аудиторія №301.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи 4.
Автореферат розісланий “_05_”_травня_2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради _____________ Письменецький С.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення ефективності утримання плазми у тороїдальних магнітних пастках (стеларатори, токамаки) і вивчення різноманітних режимів поліпшеного утримання є основним напрямком термоядерних досліджень останнього десятиліття. Виявлені режими поліпшеного утримання, наприклад Н-режим, прямо зв'язані з розподілом електричного поля у термоядерній магнітній пастці. Відповідно до сучасних уявлень, електричне поле розглядається як важливий фактор у фізиці утримання плазми та аномального переносу, отже, експериментальні дослідження поведінки електричного поля у термоядерних установках на даний момент мають високий пріоритет.
Для вивчення розподілу електричного поля необхідна діагностика з високими просторовою і часовою роздільними здатностями та з високою точністю вимірювання. Метод зондування плазми за допомогою пучка важких іонів (МЗППВІ) відповідає даним вимогам. Достоїнством методу є локальність проведених вимірювань, однак його реалізація досить складна і точність вимірювання залежить від багатьох факторів. Облік впливу цих факторів дозволяє істотно підвищити точність вимірювання розподілів електричного поля у плазмі тороїдальних магнітних пасток.
Для вивчення просторової структури електричного потенціалу необхідно забезпечити можливість ЗППВІ вимірювання в основній частині полоїдального перерізу магнітної пастки. В умовах сильного відхилення траєкторій зондувальних пучків від площини інжекції під впливом полоїдальної компоненти магнітного поля стеларатора TJ-II, область перерізу плазми, де можливо ЗППВІ вимірювання обмежена, і її розмір сильно залежить від параметрів діагностичного комплексу. Для збільшення розміру цієї області необхідна оптимізація параметрів діагностики шляхом числових розрахунків.
Експерименти по примусовому введенню у плазму електричного поля дозволяють безпосередньо вивчати механізми його впливу на утримання плазми. Вимірювання радіального профілю потенціалу методом ЗППВІ у експериментах з завданням електричного поля периферії плазмового шнура стеларатора-геліака TJ-II дозволяє встановити зв'язок між електричним полем і характером утримання плазми.
Таким чином, розробка діагностики електричних полів у плазмі замкнених магнітних пасток методом МЗПВІ і безпосереднє вивчення профілів потенціалу та їх ролі в процесах покращення утримання плазми у цих магнітних пастках є актуальною задачею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕТОДІВ ЗОНДУВАННЯ ПЛАЗМИ ПУЧКОМ ВАЖКИХ ІОНІВ І ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЯ НА СТЕЛАРАТОРІ TJ-II

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок