Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Контрольно-наглядова діяльність та адміністративний примус в сфері охорони праці (на матеріалах підрозділів державного нагляду за охороною праці Головного штабу МВС України)

Контрольно-наглядова діяльність та адміністративний примус в сфері охорони праці (на матеріалах підрозділів державного нагляду за охороною праці Головного штабу МВС України)

Назва:
Контрольно-наглядова діяльність та адміністративний примус в сфері охорони праці (на матеріалах підрозділів державного нагляду за охороною праці Головного штабу МВС України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,64 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Баклан Олег Володимирович
УДК-342.9
Контрольно-наглядова діяльність та адміністративний примус
в сфері охорони праці
(на матеріалах підрозділів державного нагляду за охороною праці Головного штабу МВС України)
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі адміністративного права Національної академії внутрішніх справ України Міністерства внутрішніх справ України
Науковий керівник кандидат юридичних наук, доцент Гончарук Степан
Тихонович, Національна академії внутрішніх справ
України, професор кафедри адміністративного права
Офіційні опоненти :
доктор юридичних наук, доцент Шкарупа Віктор Костянтинович, Академія державної податкової служби України, начальник кафедри адміністративного права, адміністративної та кримінально-процесуальної діяльності
кандидат юридичних наук, доцент Демський Едуард Францович, Інститут економіки та права “КРОК”, доцент кафедри конституційного та адміністративного права

Провідна установа Національний університет внутрішніх справ Міністерства
внутрішніх справ України, кафедра адміністративного
права та адміністративної діяльності органів внутрішніх
справ
Захист відбудеться 27.02.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 в Національній академії внутрішніх справ України (03035, м.Київ-35, Солом'янська пл.,1)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м.Київ-35, Солом'янська пл.,1)
Автореферат розісланий “ 20 ” грудня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук Є. Д. Лук'янчиков
Загальна характеристика роботи
 
Актуальність теми дослідження. В сучасний момент в Україні здійснюються глибокі суспільно-політичні та соціально-економічні реформи. Наша країна переживає етап відмирання централізовано-розподільчих форм господарювання і народження нових економічних відносин у сфері праці, притаманних соціально-ринковій моделі державного управління. При цьому, природно, змінюються ролі і функції основних суб'єктів підприємницької діяльності, у тому числі держави, роботодавця і працівника. Цей процес неминуче охоплює й охорону праці - невід'ємну частину будь-якого виробництва.
Водночас, нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання були й залишаються величезною людською трагедією, причиною найбільш серйозних соціально-економічних втрат. За деякими оцінками, щороку в світі внаслідок виробничого травматизму гине близько 100 тис. чоловік. У ряді найрозвинутіших у промисловому відношенні країн втрати робочого часу, пов'язані з нещасними випадками на виробництві, в чотири-п'ять разів перевищують втрати часу від страйків та інших трудових конфліктів. Часом фінансові втрати внаслідок виробничих нещасних випадків за розмірами наближаються до державних витрат на потреби національної оборони.
Об'єктивно оцінюючи охорону праці в Україні, на жаль, слід констатувати, що нинішній її стан не може задовольнити потреби нашого суспільства. На це неодноразово зверталась увага Президента України Л.Д. Кучми: “Тривожною лишається ситуація з охороною праці на підприємствах. За три місяці 2000 року загинуло 459 осіб. За цей час органами Держнаглядохоронпраці виявлено майже 695 тисяч порушень нормативних актів з питань охорони праці.” Ця ситуація лишається незмінною: щороку на підприємствах України травмується майже 100 тисяч працівників, 320 тисяч осіб внаслідок нещасних випадків та профзахворювань вже мають стійку втрату професійної працездатності. Тільки у 2000 році в Україні сталося 13,5 тисяч нещасних випадків на виробництві та близько 70 тисяч осіб потерпіли від побутового травматизму.
Незадовільний стан охорони праці важким тягарем лягає на економіку підприємств, організацій, всієї держави. Щорічно майже 17 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Контрольно-наглядова діяльність та адміністративний примус в сфері охорони праці (на матеріалах підрозділів державного нагляду за охороною праці Головного штабу МВС України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок