Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Політичні функції громадянського суспільства

Політичні функції громадянського суспільства

Назва:
Політичні функції громадянського суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,74 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Косілова Ольга Іванівна
УДК 321.6/8:316.3
Політичні функції громадянського суспільства
23.00.01 - теорія та історія політичної науки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Вілков В’ячеслав Юрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
старший науковий співробітник наукової частини філософського факультету.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Цвих Володимир Федорович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри політології;
кандидат політичних наук, доцент
Шевченко Микола Федорович,
Національний технічний університет України “КПІ”,
доцент кафедри політології, соціології та соціальної роботи.
Захист відбудеться 21 січня 2008р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.41 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 60, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 20” грудня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Постригань Г.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена потребами поглиблення теоретичних розробок і практичного втілення моделей оптимального функціонування інститутів громадянського суспільства в умовах демократичного розвитку сучасної України.
Взаємовідносини держави й громадянського суспільства в Україні, включно з періодом після проголошення її незалежності, характеризувалися домінуванням держави, що призвело до її втручання в царину громадянського суспільства, обмеження можливостей його розвитку. Ефективне функціонування інститутів громадянського суспільства в сучасній Україні у значній мірі залежить від можливістей реалізації громадянами своїх прав та свобод, вироблення та практичного застосування дієвих механізмів впливу на державну владу, корегування її політики з урахуванням інтересів та потреб громадян, тобто від реалізації політичних функцій громадянського суспільства.
У вітчизняній політичній думці висвітлюються лише деякі аспекти реалізації громадянським суспільством політичних функцій і ще немає наукових праць безпосередньо присвячених цій темі. Важливість дослідження політичних функцій громадянського суспільства пов’язана з потребою в концептуалізації існуючих механізмів впливу громадян на державу, а також приведення до єдиної логічної системи зовнішніх та внутрішніх політичних функцій громадянського суспільства.
Практична сторона дослідження спрямована на розв’язання комплексу проблем, що пов’язані із подоланням відчуженості громадян від процесу прийняття політичних рішень, активізацією їх політичної діяльності та потребою вдосконалення системи громадського контролю за державною владою, впровадженням дієвого механізму її політичної відповідальності.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є складовою частиною комплексної наукової програми Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Наукові проблеми державотворення України”, науково-дослідної теми філософського факультету 01 БФ 041-1 “Філософська та політологічна освіта на перетині тисячоліть”.
Мета і завдання дисертаційного дослідження.
Метою дослідження є визначення сутності та критеріїв типологізації політичних функцій громадянського суспільства, розкриття їх змісту, форм та способів реалізації його суб’єктами та інститутами.
Реалізація мети дослідження обумовила постановку і послідовне вирішення наступних завдань:
- проаналізувати еволюцію концепцій громадянського суспільства;
- розкрити головні ознаки та інституційну структуру громадянського суспільства у сучасному соціумі;
- виявити сутнісні ознаки політичних функцій громадянського суспільства та визначити критерії їх поділу на зовнішні та внутрішні;
- з’ясувати характер процесів реалізації політичних функцій громадянського суспільства в умовах сучасних демократичних, правових держав;
- дослідити діяльність інститутів громадянського суспільства в Україні та визначити головні проблеми реалізації ними політичних функцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Політичні функції громадянського суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок