Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКЕ НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО 1920-1980-х рр.: ІНТЕРПРЕТАЦІЯ, ОЦІНКА, СПРОСТУВАННЯ

УКРАЇНСЬКЕ НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО 1920-1980-х рр.: ІНТЕРПРЕТАЦІЯ, ОЦІНКА, СПРОСТУВАННЯ

Назва:
УКРАЇНСЬКЕ НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО 1920-1980-х рр.: ІНТЕРПРЕТАЦІЯ, ОЦІНКА, СПРОСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,38 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ
НОВИЦЬКА Ольга Романівна
УДК 7.011.26; 745/749
УКРАЇНСЬКЕ НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО 1920-1980-х рр.:
ІНТЕРПРЕТАЦІЯ, ОЦІНКА, СПРОСТУВАННЯ
Спеціальність 17.00.06 — декоративне і прикладне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата мистецтвознавства
Львів
2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі образотворчого мистецтва та дизайну
Прикарпатського університету імені Василя Стефаника
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства,
професор, завідувач відділу
народного мистецтва Інституту
народознавства НАН України
Станкевич Михайло Євстахійович
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства,
професор кафедри проектування інтер’єру
Львівської академії мистецтв
Боднар Олег Ярославович
кандидат мистецтвознавства,
завідувач кафедри історії мистецтва
Косівського державного інституту
декоративного та прикладного мистецтва
Слободян Олег Олексійович
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та
етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 9 жовтня 2003 року о 15.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.35.103.01 у Львівській академії мистецтв за адресою: 79011, Львів, вул.Кубійовича, 38.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської академії мистецтв / 79011, Львів, вул.Кубійовича, 38/.
Автореферат розісланий 5 вересня 2003 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства Г.Д.Кусько
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Культурний розвиток українського народу в 1920-1980-х рр. визначається насамперед політичним становищем українців, що опинилися в той час під більшовицькою тоталітарною диктатурою. Вона у вирішенні питань культури поневолених націй керувалася марксистсько-ленінськими ідеологічними гаслами інтернаціоналізму, “злиття націй”, будівництва “нової радянської дійсності”, намагаючись створити “культуру пролетаріату”, єдину для всіх народів СРСР.
У 1920-1980-х рр. в Україні можна спостерігати парадоксальні явища на всіх рівнях мистецького життя, що залишили нам багату й майже недосліджену неупередженими та об’єктивними дослідниками художню спадщину. Саме зараз актуальним є питання про те, як оцінювати її, як вирізнити те, що було лише даниною часу, від справді цінних мистецьких пошуків. Суперечливим з цього погляду є не тільки професійне, але й народне мистецтво тих років. Заідеологізоване, розчинене в мережі “художніх промислів”, підпорядкованих партійним керівним органам, воно яскраво відбивало суперечності та подвійні стандарти тієї епохи.
На сучасному етапі історії України проблема розвитку і передовсім збереження культури набуває особливого значення. Наша країна багата традиціями народного мистецтва, однак сьогодні стоїть питання про те, як зберегти, а іноді і відродити ці традиції. Важливо, щоб ця регенерація відбувалася вдумливо і розсудливо, базуючись на справді автентичних зразках народного мистецтва.
На сьогодні немає чітких, узагальнюючих оцінок народного мистецтва радянської доби та ґрунтовного дослідження його стану в умовах тоталітарного режиму. Шкідливі ідеологічні впливи на народну творчість не вивчені, не зазнали належних інтерпретацій, уточнень та спростувань.
Тема дослідження саме з цієї позиції є особливо актуальною. Вона допоможе виявити, виокремити народне мистецтво ХХ ст. від зрусифікованих зразків, відшукати уламки справжньої етномистецької традиції, що вціліла під навалою “станковізму” та мотивів радянської емблематики.
Дане дослідження немає на меті повною мірою вивчити народне мистецтво України 1920-1980-х рр. в усіх його видах і формах виявлення. Автор усвідомлює неабияку складність такого аналізу, здійснити який можливо лише зусиллями великого колективу мистецтвознавців, істориків, соціологів. Завдання стоїть дещо інакше: простежити основні процеси та явища, що характеризували розвиток народного мистецтва України в добу радянського тоталітаризму та проаналізувати мистецтвознавчі погляди означеного періоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКЕ НАРОДНЕ МИСТЕЦТВО 1920-1980-х рр.: ІНТЕРПРЕТАЦІЯ, ОЦІНКА, СПРОСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок