Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ШНЕКОВИХ CИСТЕМ ВИВАНТАЖЕННЯ ВУГІЛЛЯ ОЧИСНИХ КОМБАЙНІВ

НАУКОВІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ШНЕКОВИХ CИСТЕМ ВИВАНТАЖЕННЯ ВУГІЛЛЯ ОЧИСНИХ КОМБАЙНІВ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ШНЕКОВИХ CИСТЕМ ВИВАНТАЖЕННЯ ВУГІЛЛЯ ОЧИСНИХ КОМБАЙНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,78 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НЕЧЕПАЄВ ВАЛЕРІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ
УДК 622.232.72.
НАУКОВІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ШНЕКОВИХ CИСТЕМ ВИВАНТАЖЕННЯ ВУГІЛЛЯ ОЧИСНИХ КОМБАЙНІВ
Спеціальність 05.05.06 – “Гірничі машини”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Гірничі машини” Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор
Семенченко Анатолій Кирилович,
Донецький національний технічний університет,
професор кафедри “Гірничі машини”.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Франчук Всеволод Петрович,
Національний гірничий університет
Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ,
завідувач кафедри “Гірничі машини”;
доктор технічних наук, професор
Гребьонкін Сергій Семенович,
Донецький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк,
професор кафедри “Розробка родовищ корисних копалин”;
доктор технічних наук, професор
Фінкельштейн Зельман Лазаревич,
Донбаський гірничо-металургійний інститут Міні-
стерства освіти і науки України, м. Алчевськ,
професор кафедри “Енергомеханіка і устаткування”.
Провідна установа:
Донецький державний науково-дослідний, проектно-конструкторський і експериментальний інститут комплексної механізації шахт (ДОНДІПРОВУГЛЕМАШ), відділ створення і дослідження устаткування: очисних комплексів, підземного транспорту і шахтного підйому Міністерства палива і енергетики України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 6 грудня 2002 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05 у Донецькому національному технічному університеті за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, І уч. корп., ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного технічного університету (83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, ІІ уч. корп.)
Автореферат розісланий “ 30 ” __жовтня__ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05
д.т.н., проф. Шевцов М.Р.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Основою паливно-енергетичного комплексу України є кам'яне вугілля, розвідані запаси якого оцінюються в 110 млрд. т. При цьому 83 % промислових запасів вугілля зосереджено в дуже тонких і тонких положистих пластах, значна частина яких відрізняється неспокійною гіпсометрією й іншими особливостями, що практично виключають можливість виїмки їх стругами й агрегатами. На найближчі роки потреба народного господарства України у вугіллі оцінюється в 150...180 млн. т. у рік. У той же час в останнє десятиліття річний видобуток знаходиться на рівні 80 млн. т.
Ситуація, що склалася в паливно-енергетичному комплексі, визначає потребу якнайшвидшого удосконалювання серійних і створення нових очисних машин для ефективного і рентабельного відпрацьовування тонких і дуже тонких положистих пластів. Причому, з огляду на сучасне економічне становище, підвищення технічного рівня парку очисних машин доцільно забезпечити при мінімальних витратах на їхню модернізацію. Створенню високопродуктивних комбайнів для виїмки тонких положистих пластів зі шнековими виконавчими органами, що одержали переважне поширення, перешкоджає недостатня їхня навантажувальна здатність. У той час як потрібний рівень навантажувальної здатності постійно зростає в зв'язку з ростом енергооснащеності і швидкості переміщення комбайнів, відомі шляхи і методи її підвищення практично вичерпали себе. Унаслідок цього дефіцит навантажувальної здатності істотно лімітує продуктивність виїмки в умовах тонких пластів, а відповідно, перешкоджає нарощуванню обсягу вуглевидобутку до рівня, обумовленого сучасними потребами народного господарства України.
До числа ефективних, але невикористовуваних резервів удосконалювання виконавчих органів очисних комбайнів як транспортуючих систем, відноситься гідродинамічний потенціал рідини, що подається в їхню робочу зону для боротьби з пилоутворюванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ ВИСОКОПРОДУКТИВНИХ ШНЕКОВИХ CИСТЕМ ВИВАНТАЖЕННЯ ВУГІЛЛЯ ОЧИСНИХ КОМБАЙНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок