Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТА СТРУКТУРНА ОПТИМІЗАЦІЯ ПОТОКІВ КАПІТАЛУ В ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІКАХ

ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТА СТРУКТУРНА ОПТИМІЗАЦІЯ ПОТОКІВ КАПІТАЛУ В ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІКАХ

Назва:
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТА СТРУКТУРНА ОПТИМІЗАЦІЯ ПОТОКІВ КАПІТАЛУ В ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
УДК 339.727.2
Мікаелян Сурен Генріхович
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТА СТРУКТУРНА ОПТИМІЗАЦІЯ
ПОТОКІВ КАПІТАЛУ В ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІКАХ
Спеціальність 08.05.01 – Світове господарство і міжнародні
економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м.Київ.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Новицький Валерій Євгенович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Сіденко Світлана Володимирівна
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України, провідний науковий співробітник відділу
глобальних проблем сучасної цивілізації
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Панфілова Тамара Олександрівна
Апарат Ради Національної безпеки і оборони України,
державний експерт
Провідна установа Київський національний університет ім.Тараса Шевченка,
кафедра міжнародної економіки Міністерства освіти і науки
України, м.Київ.
Захист відбудеться “ 6 ” червня 2002року о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.03 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд.201.
Автореферат розісланий “ 30 ” квітня 2002року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук,
професор А.Е.Фукс
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема інтенсифікації та структурної оптимізації потоків капіталу є вкрай важливою за умов формування відкритої економіки на транформаційному етапі розвитку країни. Вона пов’язана з вирішенням питань щодо забезпечення потрібної маси інвестицій до країни, а також формуванням такого економічного клімату, який би відповідав задачам проведення ринкової реформи у стислі строки.
Сучасна зовнішньоекономічна політика країн, що реформують економіки постсоціалістичного типу направлена на ефективну інтеграцію у світовий ринок капіталу, на максимальне залучення іноземного капіталу з метою покриття дефіциту державного бюджету, рефінансування боргових зобов’язань та здійснення внутрішніх інвестицій.
Вказані цілі повинні досягатися з урахуванням необхідності захисту економічного суверенітету держав, забезпечення фінансової безпеки та стимулювання розвитку національної економіки. У зв’язку з цими вимогами до формування структурної оптимізації потоків капіталу багатократно підвищується необхідність складання концепції зовнішнього фінансування для держав з перехідними економіками, яка би забезпечила оптимальні І корпоративні запозичення і при цьому зводила би до мінімуму ринкові ризики.
Рух потоків капіталу є основною формою міжнародних економічних зв’язків. Це обумовлено збільшенням експорту державного і приватного капіталу, розвитком ринку похідних фінансових інструментів та ростом капіталізації світових ринків шляхом зливання.
Важливим фактором розвитку світового ринку капіталів є збільшення пасивного сальдо платіжного балансу держав, і, як наслідок, потреба в заохоченні запозичених засобів для його покриття. Саме це збільшує ризик девальвації національних валют і дефолт по суверенним зобов’язанням.
В державах з розвинутими ринками капіталу зберігається дефіцит капіталу внаслідок вузкості внутрішнього ринку капіталу, високих темпів інфляції, недостатньої монетаризації економіки і в цьому зв’язку міжнародний кредитний ринок залишається основним джерелом зовнішнього фінансування для цих країн.
Разом з тим, треба відзначити , що розвиток економічної науки в країнах з ринковою орієнтацією в останні десятиліття проходив під знаком зародження і становлення міжнародної економічної теорії, яка складає фундаментальну основу сучасної теорії глобалізації та інвестування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ТА СТРУКТУРНА ОПТИМІЗАЦІЯ ПОТОКІВ КАПІТАЛУ В ПЕРЕХІДНИХ ЕКОНОМІКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок