Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємодія нікотинової кислоти з іншими вітамінами в реалізації її функцій за різних станів тварин

Взаємодія нікотинової кислоти з іншими вітамінами в реалізації її функцій за різних станів тварин

Назва:
Взаємодія нікотинової кислоти з іншими вітамінами в реалізації її функцій за різних станів тварин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,14 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
СОРОКІН АНДРІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 577.164.12.001.5:591
Взаємодія нікотинової кислоти з іншими вітамінами в реалізації її функцій за різних станів тварин
03.00.04 - біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Сімферополь – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі біохімії біологічного факультету Одеського національного університету ім. I. I. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, доцент
Карпов Леонід Михайлович,
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова,
завідувач кафедри фізіології людини та тварин
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Розанов Всеволод Анатолійович,
Інститут післядипломної освіти
Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова,
професор кафедри клінічної психології
доктор біологічних наук, професор
Коношенко Світлана Володимирівна,
Таврійський національний університет
ім. В. І. Вернадського,
завідувач кафедри біохімії
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна,
Науково-дослiдний iнститут біології, м. Харків
Захист відбудеться " 21 " червня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.04 при Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4, біологічний факультет, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського Міністерства освіти і науки України за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4.
Автореферат розісланий "21" травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мартинюк В. С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вітамін РР представлений двома формами - це нікотинова кислота (НК) та нікотинамід (НА). Нікотинамід міститься в живих організмах головним чином у вигляді двох коферментних форм: нікотинамід-аденіндинуклеотиду (НАД) і нікотинамідаденіндинуклеотидфосфату (НАДФ) (Яковлев В. А., 1973; Янушевский Д. С., 1984). Нікотинамідні коферменти (НАм-коферменти) необхідні для прояву каталітичної активності великої групи ферментів - піридинзалежних дегідрогеназ. Вони беруть участь у передачі протонів і електронів від субстрату до кисню (Ферш Э., 1980; Кучмеровская Т. М., 1993). Молекули НАД і НАДФ мають виражені властивості акцепторів (Ефремов В. В., 1974; Міхальцевіч Г. М. та ін., 1990). Ці коферменти разом з апоферментами каталізують найважливіші окислювально-відновні реакції клітинного обміну (Розанов А. Я., 1985; Чичковская Г. В., 1992), і тим самим впливають на процеси розвитку і росту організмів (Хмелевский Ю. В., Поберезкина Н. Б., 1990). Тому від нормального функціонування зазначених дегідрогеназ, отже, і від забезпеченості організму вітаміном РР, залежать такі процеси, як синтез гормонів, білку, дихання, розвиток і зростання організму, утворення молекул АТФ, функціонування антиоксидантної системи (Виноградов В. В., 1984, 1989, 1987; Ульянцева О. А., 1997). Значну роль вітамін РР і його похідні відіграють у функціонуванні нервової системи (Донченко Г. В и др., Пархомец П. К. и др., 1995). Обмін вітаміну РР, його статус і функції знаходяться в значній взаємозалежності з такими вітамінами, як В1, В6, С, пантотенова і фолієва кислоти. Таким чином, зміни в обміні вітаміну РР спричиняють порушення більшості біохімічних процесів, що відбуваються в організмі.
Нікотинамідні коферменти входять до складу великого числа ферментативних систем (Іскра Р. Я., 1999; Леус Н. Ф., 1986, 1992), вивчення яких за різних станів організму теж може дати уяву про функціонування і статус вітаміну РР.
В обміні речовин на всіх етапах істотну роль відіграє взаємодія вітамінів та їхніх похідних між собою й іншими фізіологічно активними речовинами. З цього погляду представляється актуальним дослідження механізмів взаємодії вітамінів між собою. Відомо, що нестача якого-небудь одного вітаміну - це досить рідкісне явище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Взаємодія нікотинової кислоти з іншими вітамінами в реалізації її функцій за різних станів тварин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок