Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УМОВАХ РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ (90-ті роки ХХ століття – початок ХХІ століття)

РОЗВИТОК МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УМОВАХ РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ (90-ті роки ХХ століття – початок ХХІ століття)

Назва:
РОЗВИТОК МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УМОВАХ РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ (90-ті роки ХХ століття – початок ХХІ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ЛАНОВЮК Людмила Петрівна
УДК 346.232:316.3:94(477)
РОЗВИТОК МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УМОВАХ
РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ
(90-ті роки ХХ століття – початок ХХІ століття)
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України
Національного аграрного університету (м. Київ)
Науковий керівник – | кандидат історичних наук, доцент
Коломієць Сергій Сергійович,
Національний аграрний університет (м. Київ),
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: – | доктор історичних наук, професор
Сергієнко Юрій Григорович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри архівознавства
– | кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Падалка Сергій Семенович,
Інститут історії України НАН України (м. Київ),
старший науковий співробітник
відділу новітньої історії та політики
Провідна установа – | Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра новітньої історії України
 
Захист відбудеться 26.11.2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А, корпус - 1, аудиторія 241.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А).
Автореферат розіслано 25.10.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Довжук І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процеси розбудови громадянського суспільства у поєднанні з формуванням нової політичної системи, потребують глибокого аналізу державотворчих явищ, що відбуваються в Україні після проголошення її незалежності. Особливої уваги за таких умов набувають дослідження проблеми утвердження народовладдя, важливою складовою якого є місцеве самоврядування.
Місцеве самоврядування як політико-правовий інститут, у межах якого здійснюється управління місцевими справами у низових адміністративно-територіальних одиницях (громадах), є характерною ознакою демократизації суспільно-політичного розвитку і являє собою один із найважливіших елементів взаємозв’язку держави і суспільства, реалізації можливостей та інтересів окремої особи.
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена рядом чинників: по-перше, з розвитком демократії, в умовах утвердження державної незалежності, зросла роль органів місцевого самоврядування у суспільно-політичному та соціально-економічному житті. Цьому сприяв комплекс заходів щодо реформування місцевих органів влади, здійснений у 90-х роках ХХ століття та перших роках ХХІ століття. У цей період прийняті законодавчі та нормативні акти, в яких визначені статус та сфери діяльності органів місцевого самоврядування. Також сформувалися два рівні публічної влади – публічна державна та публічна муніципальна; по-друге, підвищена увага до вивчення проблеми обумовлюється і тією роллю, яку відіграє місцеве самоврядування у проведенні політичної та економічної реформ, утвердженні демократичної, правової, соціальної держави; по-третє, виявлення шляхом аналізу друкованих джерел та фактологічного матеріалу позитивних і негативних аспектів розвитку місцевого самоврядування дає змогу сформулювати рекомендації щодо їх врахування у подальшій діяльності органів самоврядування.
Узагальнення досвіду реформування місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування має не тільки регіональне, а й загальнодержавне значення. Проте, вказана проблема недостатньо вивчена. У вітчизняній літературі до цього часу практично немає робіт історичного характеру, в яких би всебічно досліджувались питання розвитку місцевого самоврядування в умовах розбудови громадянського суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УМОВАХ РОЗБУДОВИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ (90-ті роки ХХ століття – початок ХХІ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок