Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічнІ АСПЕКТИ розвитку фермерських господарств РЕГІОНУ

Організаційно-економічнІ АСПЕКТИ розвитку фермерських господарств РЕГІОНУ

Назва:
Організаційно-економічнІ АСПЕКТИ розвитку фермерських господарств РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,41 KB
Завантажень:
276
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Губарик Ольга Миколаївна
УДК 631.115.1
Організаційно-економічнІ АСПЕКТИ розвитку фермерських господарств РЕГІОНУ
08.00.04 ? економіка і управління підприємствами
(економіка сільського господарства і АПК)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Плаксієнко Валерій Якович,
Дніпропетровський державний
аграрний університет,
завідувач кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Амосов Олег Юрійович,
Харківський регіональний інститут
державного управління
Національної академії державного
управління при Президенті,
перший заступник директора;
кандидат економічних наук, доцент
Колокольчикова Ірина Володимирівна,
Таврійський державний
агротехнологічний університет,
доцент кафедри менеджменту і маркетингу
Захист відбудеться 16 травня 2008 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, ауд.342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м.Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 15 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.М. Миронова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В Україні відбулася ринкова трансформація аграрної сфери економіки. На сьогодні сформована і функціонує ринкова модель останньої, усім недержавним господарюючим суб'єктом забезпечена економічна і правова самостійність, а їх економічні зв'язки регулює ринок. Вже усвідомлено, що фермерські господарства є однією з ефективних форм господарювання, надійним засобом вирішення продовольчої проблеми суспільства і в цілому є фактором забезпечення соціально-політичної стабільності нашої країни. Але сьогодні необхідно закласти основу щодо формування альтернативних варіантів розвитку фермерських господарств з більш високою кінцевою результативністю та конкурентоспроможністю в ринковому середовищі. Ця проблема на сучасному етапі розвитку аграрного сектору належить до найбільш актуальних та значимих.
Одним із шляхів її вирішення є розробка організаційно-економічних аспектів розвитку виробництва фермерських господарств, які не потребують значних капіталовкладень ззовні, зокрема – державних, але гарантують отримання високих кінцевих результатів як для приватного сектору економіки, так і суспільства в цілому. Поза увагою вітчизняних науковців, практиків і всіх тих, хто був причетний до аграрної реформи залишилося питання щодо врахування в процесі реформи організаційно-економічних процесів розвитку фермерства в Україні. Саме системний підхід дає можливість виявити взаємозв’язок прогресивних організаційно-економічних процесів, їх зумовленість дією одних і тих же чинників та позитивний вплив на розвиток фермерського виробництва. Дослідження цього питання має принципове значення для обґрунтування “ефективної” аграрної політики держави та успішного вирішення проблеми продовольчої безпеки та стабільного економічного зростання сільського господарства.
В економічній літературі розвиток фермерських господарств досліджується в різних аспектах, що знайшло відображення у наукових працях вітчизняних вчених: Зінов’єва Ф.В., Зіновчука В.В., Корецького М.Х., Крисального О.В., Ляшенка І.В., Макаренка П.М., Македонського А.В., Маліка М.Й., Мельника Л.Ю., Месель-Веселяка В.Я., Плаксієнка В.Я., Саблука П.Т., Томича І.Ф., Юрчишина В.В. та інших науковців.
Проте окремі аспекти формування ефективного фермерського виробництва, з притаманними йому регіональними особливостями, досліджені не достатньою мірою, а саме: принципи формування та методичні підходи оцінки ресурсного потенціалу фермерських господарств, оптимізації їх виробничо-галузевої структури, створення умов для залучення інвестицій, розвиток кооперативних взаємовідносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Організаційно-економічнІ АСПЕКТИ розвитку фермерських господарств РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок