Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Аналіз фінансового стану підприємства та шляхи його поліпшення в умовах ринкових відносин (на прикладі хлібоприймальних підприємств Тернопільської області)

Аналіз фінансового стану підприємства та шляхи його поліпшення в умовах ринкових відносин (на прикладі хлібоприймальних підприємств Тернопільської області)

Назва:
Аналіз фінансового стану підприємства та шляхи його поліпшення в умовах ринкових відносин (на прикладі хлібоприймальних підприємств Тернопільської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
НІПІАЛІДІ Ольга Юріївна
УДК 658.15
Аналіз фінансового стану підприємства та шляхи його поліпшення в умовах ринкових відносин
(на прикладі хлібоприймальних підприємств Тернопільської області)
Спеціальність 08.06.04. - Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ТЕРНОПІЛЬ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економіки та аналізу невиробничої сфери Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Фаріон Іван Дем'янович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри економіки та аналізу невиробничої сфери
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Усач Богдан Федорович,
Львівський банківський інститут Національного банку України, завідувач кафедри обліку і аудиту;
кандидат економічних наук, доцент
Задорожний Зеновій Васильович,
Тернопільська академія народного господарства,
доцент кафедри економіки і управління інвестицій
Провідна установа - Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра бухгалтерського обліку і аудиту
м. Одеса
Захист відбудеться 14.06.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 в Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, аудиторія 1300.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий 11.05.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук,
професор Д.А.Штефанич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність господарської діяльності хлібоприймальних підприємств заготівельної галузі потребує виваженого оптимального співвідношення необхідних засобів і джерел їх формування. Забезпечення ефективного функціонування суб'єктів господарювання в сфері заготівлі безпосередньо пов'язане з аналізом фінансового стану. При цьому принципове значення має дослідження вихідної концепції його ролі при формуванні фінансової стратегії. Як показують теоретичні дослідження й дані практики, об'єктивна необхідність врахування дійсного фінансового стану при прийнятті перспективних управлінських рішень дозволяє досягти:
· забезпечення сумісності стратегії з можливостями підприємства;
· оптимального співвідношення ресурсів;
· виявлення ступеня ризику.
Не менш важливими проблемами функціонування хлібоприймальних підприємств, які можна вирішувати на основі проведеного аналізу фінансового стану господарської діяльності є:
· зниження обсягів заготівлі та погіршення рівня фінансового забезпечення діяльності;
· скорочення кількості найменувань можливої заготівлі сільськогосподарської продукції внаслідок кризової ситуації в аграрному секторі економіки;
· зниження оперативності розрахунків (зростання періоду погашення кредиторської та дебіторської заборгованості);
· недостатність інвестицій та інші.
Окрім того, в умовах виходу підприємств на зовнішній ринок, необхідні гарантії стійкості їх фінансового стану, ліквідності, платоспроможності, позитивного гудвілу. При цьому виникає потреба в об'єктивній інформації з цих питань, забезпечення якої неможливе без досконалої методики аналізу та якісної інформаційної бази. З огляду на це, удосконалення вимагають щонайменше дві взаємопов'язані ланки - фінансова звітність і методика аналізу фінансового стану.
Значний внесок у розвиток системи бухгалтерської звітності з метою її удосконалення в напрямку підвищення аналітичності зробили вітчизняні вчені Білуха М.П., Валуєв Б.І., Голов С.Ф., Завгородній В.П., Кужельний М.В., Кузьмінський А.М., Пархоменко В.М., Сопко В.В. та багато інших. Проблематичні дослідження в галузі аналізу фінансового стану здійснювали українські вчені Андрущак Є.М., Балик І.М., Біленька Н.Б., Верига Ю.А., Литвин Б.М., Мних Є.В., Фаріон І.Д., Шкарабан С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Аналіз фінансового стану підприємства та шляхи його поліпшення в умовах ринкових відносин (на прикладі хлібоприймальних підприємств Тернопільської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок