Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКЗИСТЕНЦІАЛІСТСЬКІ МОТИВИ В “СИБІРСЬКИХ НОВЕЛАХ” Б. АНТОНЕНКА-ДАВИДОВИЧА

ЕКЗИСТЕНЦІАЛІСТСЬКІ МОТИВИ В “СИБІРСЬКИХ НОВЕЛАХ” Б. АНТОНЕНКА-ДАВИДОВИЧА

Назва:
ЕКЗИСТЕНЦІАЛІСТСЬКІ МОТИВИ В “СИБІРСЬКИХ НОВЕЛАХ” Б. АНТОНЕНКА-ДАВИДОВИЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,76 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. КАРАЗІНА
ХМЕЛЬ ОЛЬГА СЕРГІЇВНА
УДК 821.161.2 32 Антоненко-Давидович. 09
ЕКЗИСТЕНЦІАЛІСТСЬКІ МОТИВИ В “СИБІРСЬКИХ НОВЕЛАХ”
Б. АНТОНЕНКА-ДАВИДОВИЧА
10. 01. 01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Борзенко Олександр Іванович,
Харківський національний університет
імені В. Н. Каразіна,
доцент кафедри історії української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Галич Олександр Андрійович,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української літератури
 
кандидат філологічних наук
Кисіль Віктор Васильович,
Харківський національний
університет радіоелектроніки,
старший викладач кафедри українознавства
Провідна установа: Одеський національний університет
імені І. І. Мечникова,
кафедра української літератури,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “24” травня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64. 051. 07 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-37.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий “17 ” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гноєва Н. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. “Сибірські новели” Б. Антоненка-Давидовича є помітним явищем вітчизняного письменства ХХ ст. Вони являють собою перспективний матеріал для літературознавчих студій насамперед з огляду на їх місце в системі інших феноменів української літератури цього періоду.
В українському письменстві першої третини ХХ ст. виявилися тенденції, які з особливою виразністю засвідчили близькість вітчизняної традиції до загальноєвропейської культурної парадигми. У 20-ті рр. в українському культурному контексті, як і в західноєвропейській думці, посилився інтерес до проблем, викликаних усвідомленням кризи людського буття (ці проблеми, згодом кваліфіковані як екзистенціалістські, значною мірою визначили напрямок розвитку всієї європейської культури минулого століття і зберігають своє значення по сьогодні). Своєрідність творчості Б. Антоненка-Давидовича зумовлюється перш за все тим, що він прийшов у літературу в 20-ті рр. ХХ ст. і працював у ній до початку 80-х рр. Природно, що вплив тієї епохи, коли формувалася творча особистість автора, відбився на всій його мистецькій діяльності. Мотиви, які актуалізувалися у 20-ті рр., виступають наскрізними в доробку Б. Антоненка-Давидовича; і саме в “Сибірських новелах”, основною темою котрих є буття людини в умовах несвободи, найбільш очевидно постає суголосність пошуків українського письменника та європейських інтелектуалів.
Доцільність і актуальність створення комплексної праці, спрямованої на вивчення “Сибірських новел”, пояснюється тим, що досі вони спеціально не досліджувалися з огляду на їх філософську, зокрема екзистенціалістську, проблематику. Водночас з’явилася вже певна кількість розвідок науково-критичного плану (Л. Бойка, І. Гончар, Л. Дудкіної, І. Заярної, Л. Кимака, І. Когут, Н. Колошук, М. Стрельбицького та ін.), які мають незаперечну пізнавальну цінність і складають необхідне підґрунтя для наукової праці, присвяченої “Сибірським новелам”. Дослідження перегуків “Сибірських новел” із основними екзистенціалістськими мотивами дасть змогу сформувати більш повне уявлення про місце письменника в українській літературі ХХ ст. Окрім того, воно допоможе висвітлити особливості осмислення екзистенціалістських проблем у творах українських авторів, а також сприятиме з’ясуванню основних тенденцій розвитку вітчизняного письменства минулого століття (зокрема, з’явиться можливість докладніше визначити спадкоємність другої половини ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКЗИСТЕНЦІАЛІСТСЬКІ МОТИВИ В “СИБІРСЬКИХ НОВЕЛАХ” Б. АНТОНЕНКА-ДАВИДОВИЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок