Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУФІЙСЬКА МОДЕЛЬ МОРАЛЬНІСНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ (ІСТОРИКО-ЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)

СУФІЙСЬКА МОДЕЛЬ МОРАЛЬНІСНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ (ІСТОРИКО-ЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
СУФІЙСЬКА МОДЕЛЬ МОРАЛЬНІСНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ (ІСТОРИКО-ЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,72 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОВАЛЕНКО Юлія Володимирівна
УДК 17.02
СУФІЙСЬКА МОДЕЛЬ МОРАЛЬНІСНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ
(ІСТОРИКО-ЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)
спеціальність 09.00.07 – етика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі етики, естетики та культурології філософського факультету
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, доцент
ГРИЦЕНКО Валентина Степанівна
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри етики, естетики та культурології
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
ЛЯХ Віталій Васильович
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України,
завідувач відділу історії зарубіжної філософії
кандидат філософських наук, доцент
ДЕРЕВ’ЯНКО Тетяна Миколаївна
Київський національний лінгвістичний університет,
доцент кафедри філософії
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться 30 травня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 60, ауд.330
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58, зал №12
Автореферат розісланий 24 квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Шинкаренко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний стан західного суспільства характеризується як кризовий, що визначається втратою духовних орієнтирів та девальвацією моральнісних основ життя. Сьогодення спростувало ідею Просвітництва про обумовленість розвитку особистості прогресом науки і техніки, засвідчивши, що моральнісні здобутки не збігаються з науково-технічними, мають свої засади й потребують окремих зусиль. Більш того, саме у моральнісному рівні особистості все частіше вбачають важливий критерій доцільності науково-технічних досягнень, адже їх аморальне використання загрожує людству знищенням.
Сучасні концепції духовного розвитку людини все більше уваги приділяють моральнісному самовдосконаленню особистості як запоруці її нормального розвитку всупереч моделям “одномірної людини”, “масової особистості” – наслідкам нехтування особистісним самотворенням. Таке його значення надзвичайно актуалізує напрацьовані людством концепції людського самовдосконалення, здатні виявити особливості й закономірності цього процесу, необхідне й випадкове в ньому. Високий людинотворчий потенціал самовдосконалення зробив його обов’язковою складовою релігійних доктрин, етичним стрижнем їх конфесійного обгрунтування. Вони ж дали перші розробки його етичної парадигми. Природно, що об’єктом даного дослідження стала одна з них – суфійська в ісламі, для якої самовдосконалення є базовим чинником виникнення.
Визначення релігією в період її домінування в суспільній свідомості напрямків та параметрів моральнісного розвитку особистості робить її досвід евристичним резервом для його новітніх досліджень, звичайно, за умови сучасної теоретичної транскрипції. Науковий інтерес до цієї спадщини загострений й недостатністю знань про духовні аспекти самовдосконалення при існуванні значної кількості практичних методик загартування волі, формування відповідних навичок та вмінь.
Актуальність вивчення суфізму в обраному аспекті визначається й філософсько-етичним характером його вчення про самовдосконалення. Своєю увагою до цього питання, нехарактерною для ортодоксального ісламу, він підтверджує досвід компенсації світовими релігіями втрати своєї початкової духовної сили продукуванням внутрішньоконфесійних альтернатив. Так, зокрема, в лоні християнства народився протестантизм, що в своїх численних виявах намагається дати свої моделі істинного християнства. Дослідження відповідних суфійських ідей, безперечно, здатне поглибити знання про механізми людинотворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУФІЙСЬКА МОДЕЛЬ МОРАЛЬНІСНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ (ІСТОРИКО-ЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок