Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВІСТИЧНИЙ ВИМІР ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ

ЛІНГВІСТИЧНИЙ ВИМІР ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ

Назва:
ЛІНГВІСТИЧНИЙ ВИМІР ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Юр’єва Олена Геннадіївна
УДК 316.46.058.5:32.019.51
ЛІНГВІСТИЧНИЙ ВИМІР ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ
23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата політичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному університеті.
Науковий керівник: доктор політичних наук, професор
Примуш Микола Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри політології.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Бурдяк Віра Іванівна,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри політології;
кандидат політичних наук, доцент
Петренко Вікторія Василівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри політології.
Захист відбудеться 15 жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.41 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, к. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 14 вересня 2007 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Постригань Г.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Незалежно від того, демократичним чи недемократичним є походження політичної влади, політикум завжди прагне її утримати та використовувати на користь власних інтересів. Слід зазначити, що за умов “дефіциту харизми” політикум використовує маніпулятивний потенціал політичної мови: реалізує маніпулятивні сценарії та використовує методи політичного маніпулювання. Незважаючи на існування різних теорій та концепцій щодо питань політичного маніпулювання та його лінгвістичних аспектів, проблема залишається недостатньо вивченою, не існує загальної термінологічної бази та комплексного підходу до вивчення феномену. Особливу роль у маніпулятивних процесах відіграють лінгвістичні тенденції, а сучасна політика стає суто мовним полем, у межах якого вона відтворюється, функціонує та трансформується.
Політична боротьба ведеться лінгвістичними методами політичного маніпулювання, що дозволяють конструювати символічну реальність, яку ніколи не буде перетворено на життя. З плином часу приходить розуміння того, що бажання та почуття людей були використані політиками, коли електорат стає безкоштовним знаряддям боротьби за владу, внаслідок чого виникає криза довіри до влади, загострюються соціальні протиріччя, створюються умови для девіантної поведінки, тощо.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи відповідає науковим планам Донецького національного університету, науково-дослідницькій темі кафедри політології “Методологія аналізу комунікативних процесів в соціально-політичній сфері українського суспільства” (№ 02-157-40) та програмам досліджень “Лабораторії соціальних досліджень та політичного аналізу” (Донецьк, Україна).
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є з’ясування сутності та специфіки реалізації маніпулятивних сценаріїв, використання лінгвістичних методів політичного маніпулювання.
Реалізація цієї мети передбачає розв’язання таких задач:
з’ясувати наукові підходи щодо проблеми політичного маніпулювання та визначити лінгвістичний вимір феномену;
уточнити зміст основних понять питання, що досліджується: “політичне маніпулювання”, “маніпулятивний сценарій”, “маніпулятивна стратегія” та ін;
дослідити специфіку реалізації маніпулятивних сценаріїв, розкрити лінгвістичний зміст маніпулятивних стратегій та тактик;
розкрити особливості використання політичної мови у маніпулятивних процесах;
розкрити специфіку використання лінгвістичних методів політичного маніпулювання на прикладі реалізації маніпулятивного сценарію в українській політиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЛІНГВІСТИЧНИЙ ВИМІР ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок