Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динаміка конструкцій при складній взаємодії їх елементів

Динаміка конструкцій при складній взаємодії їх елементів

Назва:
Динаміка конструкцій при складній взаємодії їх елементів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Коротунова Олена Володимирівна
УДК 539.3
Динаміка конструкцій при складній взаємодії їх елементів
Спеціальність 01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Запоріжжя – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Запорізькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Мастиновський Юрій Вікторович,
Запорізький національний технічний університет,
завідувач кафедри прикладної математики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Пожуєв Володимир Іванович,
Запорізька державна інженерна академія,
ректор
доктор технічних наук, професор
Пошивалов Володимир Павлович,
Інститут технічної механіки НАН і НКА України,
ведучій науковий співробітник відділу надійності і довговічності складних технічних систем
Провідна установа: Одеський національний політехнічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра динаміки, міцності машин і опору матеріалів
Захист відбудеться “ 12 ” жовтня 2004 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.052.01 у Запорізькому національному технічному університеті за адресою: 69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 64, ауд. 153.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького національного технічного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64.
Автореферат розісланий “ 9 ” вересня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Ю.М. Внуков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження поширення хвиль у шаруватих кусково-однорідних конструкціях набувають все більшого значення як у зв’язку із широким застосуванням їх у сучасній техніці (нафтогазових транспортних системах, метеоритному захисті, противибухових пристроях і т.п.), так і в зв’язку зі створенням нових композиційних матеріалів у судно-, авіабудуванні і ракетній техніці. Можливі ситуації, коли в конструкціях або вже містяться, або можуть з’явитися пошкодження при їх експлуатації. Це зв’язано насамперед з тим, що в процесі роботи такі конструкції, як правило, знаходяться під дією динамічних навантажень високої інтенсивності. Серед видів пошкоджень, що викликані дією нестаціонарних навантажень, можна виділити динамічне локальне розшарування – відрив одного шару від іншого, і, можливо, часткове “відновлення” із зміною характеристик контакту надалі.
Усе це вимагає впровадження в розрахункову практику нових, більш точних математичних моделей і методик розрахунків, які дозволяли б визначати і реалізовувати різного виду умови локальних контактів елементів складених конструкцій (спільне деформування, ковзний контакт і відсутність контакту) у процесі проведення чисельного експерименту.
Таким чином, розв’язання проблеми надійності й одночасне зниження вартості конструкцій має велике значення і тісно зв'язане з розробкою і використанням методики розрахунку, яка найбільш повно враховує відповідні дійсності умови експлуатації на стадії проектування.
Задача чисельного дослідження поведінки і процесів порушення цілісності шаруватих кусково-однорідних конструкцій, що знаходяться під дією нестаціонарних високошвидкісних навантажень, з урахуванням складних умов взаємодії їхніх елементів є актуальною і вимагає додаткового аналізу динамічних процесів із залученням розв’язання тестових задач.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Проблема дослідження поведінки елементів складених конструкцій під дією нестаціонарних навантажень вирішувалась відповідно до індивідуального плану підготовки аспіранта та в рамках виконання держбюджетної теми “Структурна і параметрична ідентифікація математичних моделей і моделювання динаміки механічних систем і їх дослідження” кафедри обчислювальної математики Запорізького національного технічного університету (№ ДР 0196V014314).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Динаміка конструкцій при складній взаємодії їх елементів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок