Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМИ РЕФОРМАМИ В УКРАЇНІ

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМИ РЕФОРМАМИ В УКРАЇНІ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМИ РЕФОРМАМИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,34 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 338.24.021.8 (477)
ІГОЛЬНИКОВ АНТОН ГРИГОРОВИЧ
УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМИ РЕФОРМАМИ
В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.02.03 - Організація управління, планування і
регулювання економіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Крихтін Євген Іванович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Червова Лідія Георгіївна,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідуюча відділом проблем управління виробництвом;
кандидат економічних наук, доцент
Ситник Євген Анатолійович,
Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
доцент кафедри менеджменту та господарського права
Провідна установа – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), кафедра менеджменту
Захист відбудеться 30 жовтня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий 26.09.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У минуле десятиліття в Україні відбулися найважливіші історичні події: завершено процес становлення незалежної держави, яку визнано світовим співтовариством; прийнято Конституцію України, закладено основи багатопартійної політичної системи, правової держави і демократії. З 1 листопада 1990 р. Україна самостійно проводить національні радикальні ринкові реформи, замінюючи діючу соціалістичну суспільно-політичну систему на ринкові відносини.
Відповідно до курсу уряду і програм було реалізовано основні складові ринкових реформ. Планову економічну систему було негайно демонтовано і замість неї прискореними темпами формувалася ринкова система. Здійснено роздержавлення і приватизацію власності. За десять років реформ близько 80загального обсягу промислової продукції стало вироблятися на недержавних підприємствах, проводиться земельна реформа із затвердженням реального власника землі. Здійснено лібералізацію зовнішньоекономічної і внутрішньогосподарської діяльності. Держава значною мірою втратила свої регулюючі функції в економіці і особливо у фінансово-комерційній і зовнішньоекономічній діяльності, а також при формуванні цін, тарифів і доходів. Сформовано підприємницькі структури, економіка країни стала відкритою. В основному затверджено інфраструктуру ринку шляхом створення достатньої кількості комерційних банків, бірж, кредитних спілок, страхових і інвестиційних компаній і фондів, аудиторських фірм. Відбулося становлення фондового, грошового і валютного ринків.
У той же самий час з самого початку радикальних ринкових реформ в економічній і соціальній сферах країни відбувалися негативні процеси у вигляді глибокої, затяжної і виснажливої економічної кризи. Вона проявилася в недозавантаженні виробничих потужностей, у зупинці підприємств і закритті шахт, поглибленні структурних диспропорцій, безпрецедентному спаді виробництва (більш 50 %), зростанні безробіття і гіпертрофічному зростанні цін (у 2,5-6 і більше разів), зниженні заробітної плати та купівельної спроможності населення. Відбувалося прискорене розшарування суспільства на багатих і бідних. Середньомісячна заробітна плата в країні в 2000 р. складала 230 грн. На десятому році національних ринкових реформ заробітна плата виявилася нижче прожиткового мінімуму на 26 % і нижче, ніж у 1990 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМИ РЕФОРМАМИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок