Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування густоти безвисадкових насінників цукрових буряків у зрошуваних умовах Кри

формування густоти безвисадкових насінників цукрових буряків у зрошуваних умовах Кри

Назва:
формування густоти безвисадкових насінників цукрових буряків у зрошуваних умовах Кри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ цукрових буряків
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
корнійчук анатолій васильович
УДК: 633.63.631.531.12
формування густоти безвисадкових насінників цукрових буряків у зрошуваних умовах Криму
06.01.05 - селекція і насінництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті цукрових буряків Української академії аграрних наук протягом 1994-1997 та 1997-1999 років.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Балан Василь Миколайович,
завідувач лабораторії насінництва і
насіннєзнавства Інституту цукрових буряків УААН
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук
Васильківський Станіслав Петрович,
професор кафедри селекції і насінництва
Білоцерківського державного аграрного
університету МінАП України
кандидат сільськогосподарських наук
Гарбуз Анатолій Іванович,
доцент кафедри рослинництва
Кримського державного аграрного
університету МінАП України
Провідна установа: Інститут землеробства УААН
Захист відбудеться "__12_" __06_______2002року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26. 360. 01 при Інституті цукрових буряків УААН за
адресою: 03141, м. Київ, вул. Клінічна, 25, Інститут цукрових буряків УААН
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту цукрових буряків УААН (другий корпус).
Автореферат розіслано “_10__” ____05______2002 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Сторожик Л.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В останні роки значно збільшились посівні площі під безвисадковими насінниками цукрових буряків у південних зрошуваних районах України: Автономна Республіка Крим, південні райони Херсонської та південно-західні райони Одеської областей. Як показують спостереження, головною умовою успіху при вирощуванні насіння цукрових буряків безвисадковим способом є збереження рослин у зимовий період. Між тим, цей показник у окремих господарствах досить мінливий і коливається в широких межах: від 0 до 100%. Попередні дослідження показали, що збереженість безвисадкових насінників упродовж онтогенезу, а в кінцевому результаті врожайність і якість насіння залежать як від метеорологічних, так і агротехнічних факторів.
Актуальність теми. В даний час накопичений чималий досвід з технології вирощування насіння цукрових буряків безвисадковим способом. Проте, до цього часу багато питань агротехніки вивчені ще недостатньо. Зокрема, мало вивчені питання формування оптимальної густоти безвисадкових насінників як в осінній, так і у весняно-літній вегетаційний періоди. Одержані ж дані з цього питання попередніми дослідниками досить суперечливі. Згідно рекомендацій з “Технології вирощування насіння цукрових буряків безвисадковим способом” густота в осінній період повинна бути в межах 400-500 тис./га (К.:Урожай, 1984). На думку ряду дослідників, вимерзають в основному одиничні рослини, незалежно від фази їх розвитку. Так за даними болгарських учених (К.Славов, 1984) більш всього таких рослин є при густоті їх стояння 5-10 шт. на 1 м рядка. Дослідження, проведені в Криму, показали, що вихідна густота повинна бути в межах 20-25 рослин на 1 м рядка (В.М.Балан, 1985).
У даний час практично відсутні експериментальні дані з вивчення різної густоти безвисадкових насінників після перезимівлі. Деякі дослідники (Б.Г.Сандалов, 1964; Ю.В.Жарков, 1981), рекомендуючи під ту чи іншу густоту перед збиранням насінників, виходять із різної норми висіву, або ж двох-трьох, схем проріджування навесні, що методично неправильно. Для того, щоб визначити оптимальну норму висіву чи схему проріджування необхідно встановити, яка оптимальна густота безвисадкових насінників повинна бути перед їх збиранням, насамперед, на 1 м рядка.
У зв’язку з цим, обґрунтування і розроблення прийомів формування оптимальної густоти безвисадкових насінників є цілком актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з завданнями науково-технічної програми (НТП) 051.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: формування густоти безвисадкових насінників цукрових буряків у зрошуваних умовах Кри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок