Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ СИСТЕМНОЇ ЕНЗИМОТЕРАПІЇ В КОРЕКЦІЇ ІМУНОЛОГІЧНИХ ТА МІКРОЦИРКУЛЯТОРНИХ ПОРУШЕНЬ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ВІРУСНИЙ ГЕПАТИТ В

ЕФЕКТИВНІСТЬ СИСТЕМНОЇ ЕНЗИМОТЕРАПІЇ В КОРЕКЦІЇ ІМУНОЛОГІЧНИХ ТА МІКРОЦИРКУЛЯТОРНИХ ПОРУШЕНЬ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ВІРУСНИЙ ГЕПАТИТ В

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ СИСТЕМНОЇ ЕНЗИМОТЕРАПІЇ В КОРЕКЦІЇ ІМУНОЛОГІЧНИХ ТА МІКРОЦИРКУЛЯТОРНИХ ПОРУШЕНЬ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ВІРУСНИЙ ГЕПАТИТ В
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,70 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Швець Світлана Вікторівна
УДК 616.360-002:022:578.891
ЕФЕКТИВНІСТЬ СИСТЕМНОЇ ЕНЗИМОТЕРАПІЇ В КОРЕКЦІЇ ІМУНОЛОГІЧНИХ ТА МІКРОЦИРКУЛЯТОРНИХ ПОРУШЕНЬ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ВІРУСНИЙ ГЕПАТИТ В
14.01.02-внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Запоріжжя - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник : доктор медичних наук, професор
Василенко Анатолій Мітрофанович,
завідувач кафедри терапії та лабораторної діагностики факультету післядипломної освіти Дніпропетровської державної медичної академії МОЗ України.
Офіційні опоненти:
Заслужений діяч науки та техніки України, доктор медичних наук, професор Дейнега Володимир Григорович, завідувач кафедри терапії №1 Запорізького державного інституту удосконалення лікарів МОЗ України;
член - кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор Філіппов Юрій Олександрович, директор Українського науково-дослідного інституту гастроентерології МОЗ, м. Дніпропетровськ.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. акад. О. О. Богомольця МОЗ України, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб № 1, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться 27.06. 2001 р. о_13__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.600.02 при Запорізькому державному медичному університеті (69035, м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 26).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького державного медичного університету (69035, м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 26)
Автореферат розісланий 26.05.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Волошин М. А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Висока питома вага ХВГ у структурі патології гепатобіліарної системи, велика поширеність, часта поразка осіб працездатного віку приводить до значних працевтрат, їнвалідизації та летальним наслідкам.(Бабак О. Я., 1998, Івашкін В. Т., 1997). Згідно з даними ВООЗ, у різних країнах світу збудниками вірусного гепатиту інфіковано близько 2 млрд. чоловік (Ghendon Y. Z., 1993). В усьому світі нараховується близько 300 млн. осіб, інфікованих вірусом гепатиту В. Вважають, що від гострих і хронічних форм гепатиту В у світі гине щорічно 1-1,5 млн. чоловік (Van Damme P. 1995). Рівень захворюваності в Україні в останні роки досяг високих показників і складає в середньому 23, 5 на 100 тис. населення.
Нерозв'язність проблеми на сьогоднішній день полягає в складних механізмах патогенезу хронічного вірусного гепатиту В (ХВГВ). Встановлено істотну роль імунологічних (Возіанова Ж.І., 1998; Корочкіна О.В., 1997; Панченко Г.Ю., 1995; Фролов В.М., Петруня А.М., 1997), метаболічних (Летік І.В., 1996; Логінов А.С., 1998; Коломоєць М.Ю., 1999), мікроциркуляторних (Фролов В.М., Петруня А.М., 1995, 1996) та інших порушень у механізмі хронізації запального процесу в печінці, порушенні функціонального стану печінки і трансформації ХГ у цироз печінки.
Доведено, що основним патогенетичним механізмом розвитку ХВГВ є дисбаланс у імунній системі. Однак характер і ступінь вираженості його у хворих на ХВГВ у залежності від віку хворих і тривалості захворювання недостатньо вивчені. Встановлено роль мікроциркуляторних розладів у патогенезі й особливостях перебігу хронічних захворювань печінки. Характер і вираженість порушень мікрогемодинаміки у хворих на ХВГВ у взаємозв'язку з тривалістю захворювання і віком пацієнтів вивчені недостатньо.
Розвиток внутрішньопечінкового холестазу є чинником, що збільшує ступінь ураження печінки при ХГ. Взаємозв'язок між наявністю холестазу і ступенем імунологічного дисбалансу, а також порушенням мікроциркуляції у хворих на ХВГВ потребує подальшого вивчення.
Лікування ХВГВ ґрунтується на сучасній концепції його розвитку з урахуванням фази вірусної інфекції (реплікація, інтеграція) та індукованих вірусом імунопатологічних реакцій. Для лікування використовуються нативні та рекомбінантні інтерферони, індуктори інтерферону, імуномодулятори та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ СИСТЕМНОЇ ЕНЗИМОТЕРАПІЇ В КОРЕКЦІЇ ІМУНОЛОГІЧНИХ ТА МІКРОЦИРКУЛЯТОРНИХ ПОРУШЕНЬ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ВІРУСНИЙ ГЕПАТИТ В

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок