Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНО-ОПТИЧНИЙ ВІДГУК СИСТЕМИ РІДКИЙ КРИСТАЛ З ДОМІШКОЮ ОРГАНІЧНОГО БАРВНИКА

НЕЛІНІЙНО-ОПТИЧНИЙ ВІДГУК СИСТЕМИ РІДКИЙ КРИСТАЛ З ДОМІШКОЮ ОРГАНІЧНОГО БАРВНИКА

Назва:
НЕЛІНІЙНО-ОПТИЧНИЙ ВІДГУК СИСТЕМИ РІДКИЙ КРИСТАЛ З ДОМІШКОЮ ОРГАНІЧНОГО БАРВНИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,11 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
ЯКУНІН СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 535:530.182, 523.738
НЕЛІНІЙНО-ОПТИЧНИЙ ВІДГУК СИСТЕМИ РІДКИЙ КРИСТАЛ З ДОМІШКОЮ ОРГАНІЧНОГО БАРВНИКА
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ–2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті фізики НАН України
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Гайворонський Володимир Ярославович
Інститут фізики НАН України,
старший науковий співробітник відділу нелінійної оптики
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Малюкін Юрій Вікторович
Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України,
заступник директора з наукової роботи
доктор фізико-математичних наук, професор
Лев Богдан Іванович
Інститут фізики НАН України,
головний науковий співробітник відділу теоретичної фізики
Провідна організація: |
Інститут фізичної оптики МОН України, м. Львів
Захист дисертації відбудеться 22.02 2007 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.159.01 при Інституті фізики НАН України (03680, м. Київ, проспект Науки, 46).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізики НАН України.
Автореферат розіслано 19.01 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Чумак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Завдяки своїм унікальним властивостям (великій анізотропії та колективному відгуку на зовнішні впливи) нематичні рідкі кристали (РК) надзвичайно ефективно взаємодіють зі світловим полем. Так, орієнтаційна нелінійність прозорих нематичних РК на дев'ять порядків перевищує керрівську нелінійність звичайних рідин. Механізм орієнтуючої дії світла на прозорі РК добре відомий. Він зумовлений впливом електричного поля світлової хвилі на індуковані цим же полем молекулярні диполі.
Відомо, що величина нелінійно–оптичного (НЛО) відгуку зростає ще на два порядки у порівнянні з чистим нематичним РК в системах, що містять незначну (~1%) домішку поглинаючих світло молекул (барвника). Але досі фізичний механізм цього ефекту не можна вважати з'ясованим.
Вважається, що зростання нелінійності поглинаючих РК відбувається завдяки взаємодії ансамблю збуджених молекул, які мають несиметричний відносно оптичної осі РК орієнтаційний розподіл, з незбудженими молекулами нематичної матриці. Однак, єдина точка зору щодо механізму цієї взаємодії відсутня. Можливою причиною ефекту розглядаються: світлоіндукована зміна Ван-дер-Ваальсових сил, фотоіндуковані конформаційні переходи та момент сил тертя, пов'язаний з орієнтаційною релаксацією збуджених молекул. Нещодавно було запропоновано гіпотезу, за якою аномальна орієнтаційна нелінійність пояснюється створенням в РК матриці агрегатів молекул барвника, які за рахунок ефективної взаємодії з молекулами РК підвищують їх орієнтаційну сприйнятливість.
Створення молекулярних агрегатів впливає на НЛО відгук середовища, особливо в діапазоні тривалості імпульсів збудження одного порядку з часами відгуку делокалізованих електронів. НЛО відгук такої системи залежить від макроструктури, яку створюють молекули барвника: при делокалізації електронів кубічна гіперполяризованість зростає як ~ Lm (L – довжина делокалізації електрону, m 1). Це дає змогу з'ясувати, які комплекси створюються, і як вони впливають на загальні властивості системи. Розв’язанню цієї задачі присвячена дана робота.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в Інституті фізики НАН України. Основні результати отримані в рамках виконання наступних програм:
1. “Дослідження НЛО оптичних та електронних властивостей органіч-них полімерів та напівпровідників з метою використання їх для керування параметрами світлових пучків” Президії НАН України №0102U007065;
2. “Дослідження оптичних та електронних властивостей нанорозмірних композитів на основі діоксиду титану” Президії НАН України №0102U006966;
3. “Фотостимульовані процеси та електронний транспорт у нанорозмір-них композитах на основі діоксиду титану та їх застосування в екологічному фотокаталізі та системах перетворення сонячної енергії” МОН України №0101U007147.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНО-ОПТИЧНИЙ ВІДГУК СИСТЕМИ РІДКИЙ КРИСТАЛ З ДОМІШКОЮ ОРГАНІЧНОГО БАРВНИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок