Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА І ТЕНДЕНЦІЇ БЕЗРОБІТТЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА І ТЕНДЕНЦІЇ БЕЗРОБІТТЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА І ТЕНДЕНЦІЇ БЕЗРОБІТТЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,40 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШТУНДЕР ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 331.57
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА І ТЕНДЕНЦІЇ БЕЗРОБІТТЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Петрова Ірина Леонідівна,
Університет економіки та права “КРОК”,
завідувач кафедри менеджменту та маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Ворона Валерій Михайлович,
Інститут соціології НАН України, директор
кандидат економічних наук, доцент
Садовий Микола Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент
кафедри економічної теорії
Провідна установа: Інститут економіки НАН України,
відділ економіки праці і зайнятості населення, м. Київ
Захист відбудеться 19 січня 2004 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.03 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий 19 грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор А.Е.Фукс
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід України до соціально орієнтованої ринкової економіки супроводжується цілим рядом негативних явищ. Одним із них є безробіття. З одного боку, безробіття – складна економічна проблема, внаслідок якої країна не в повній мірі використовує наявний людський потенціал і недоотримує частку валового внутрішнього продукту, яку потенційно могла б отримувати. Крім того, безробіття викликає негативні зміни в складі людських ресурсів, а саме: погіршення якісних характеристик робочої сили, втрату працівниками їхніх професійних навичок, кваліфікації, послаблення мотивації до праці, зниження продуктивності праці, відтік найбільш кваліфікованої робочої сили за межі країни. З іншого боку, внаслідок безробіття країна несе значні фінансові збитки, утримуючи безробітних, відшкодовуючи їм втрати в доходах на період пошуку нових сфер прикладання праці. Незаперечним є і той факт, що безробіття – складна соціальна проблема, оскільки може продукувати соціальну нестабільність, криміналізацію суспільства, наростання деструктивних настроїв. Для окремих осіб перебування у статусі безробітного спричиняє депресивні настрої, почуття меншовартості та безвиході. Саме ці аргументи впевнюють в гострій актуальності теми та в необхідності її розробки в умовах перехідної економіки України. Адже успішне просування реформ визначатиметься насамперед підвищенням ролі людського фактора в економіці.
Теоретичним підґрунтям при дослідженні проблеми безробіття в умовах перехідної економіки України можуть слугувати праці вчених світової економічної науки. Окремі аспекти безробіття, причини його виникнення та шляхи регулювання досліджувалися ще А.Смітом, Д.Рікардо, К.Марксом, А.Маршаллом, Дж.М.Кейнсом, М.Фрідменом та іншими. Безробіття як одна з найактуальніших проблем економіки привертає посилену увагу і сучасних дослідників. Теоретичні, методичні та прикладні аспекти даної проблеми набули розвитку в працях вітчизняних науковців – С.Бандура, Д.Богині, Р.Кузнєцової, Е.Лібанової, В.Онікієнка, Г.Осового, І.Петрової, В.Петюха, І.Черніна, М.Шаленко та інших. Значний науковий інтерес до проблеми безробіття та його особливостей у перехідний період виявляють російські вчені – Б.Бреєв, С.Виборова, Н.Вишневська, С.Єршов, О.Кашина, С.Куришова, А.Нікіфорова, С.Рощін, Ю.Симагін, В.Павленков, Л.Чижова та інші. Незважаючи на високий ступінь розробки даної проблеми в науці, все ж залишаються дискусійними деякі питання теоретичного характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА І ТЕНДЕНЦІЇ БЕЗРОБІТТЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок