Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛІЗМ ЯК ЧИННИК ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ У СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

РЕГІОНАЛІЗМ ЯК ЧИННИК ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ У СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Назва:
РЕГІОНАЛІЗМ ЯК ЧИННИК ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ У СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МАКАРОВ ГЛІБ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 323.172:323.21
РЕГІОНАЛІЗМ ЯК ЧИННИК ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ У СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ
23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник кандидат філософських наук, доцент
Губерський Станіслав Антонович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри політології.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Бабкіна Ольга Володимирівна,
Київський національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри політичних наук;
кандидат політичних наук
Шевченко Микола Федорович,
Національний інститут стратегічних досліджень,
головний спеціаліст сектору місцевого самоврядування.
Провідна установа Інститут політичних і етнонаціональних досліджень,
відділ теоретичних і прикладних проблем політології,
НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться “ 10 ” жовтня 2005 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.41 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 60, к.330.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “07” вересня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Постригань Г.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Складний процес становлення української державності, а також незавершеність формування української політичної нації зумовили актуальність дослідження усього спектру проблем, пов’язаних із міжрегіональними відносинами. Трансформація політичного режиму та перехід української політичної системи до європейських стандартів вимагає ретельного дослідження явищ, які вже справляють суттєвий вплив на політичні процеси у розвинених демократичних країнах. Одним із таких політичних феноменів є явище регіоналізму.
Вплив регіоналізму у країнах Західної Європи на сучасному етапі особливо виявився у процесі децентралізації політичної системи суспільства. Причому, цей процес заторкнув навіть ті держави, які вважалися оплотом централізованого унітарного устрою - Великобританію, Іспанію та Францію. Однак підвищення ролі держави у регулюванні соціальних відносин поступово призвело до перевантаження державних інститутів, що і продемонструвало неефективність централізованого державного управління у сучасних умовах. Тому регіоналізм став ідейною основою значної частини загальнонаціональних політичних партій у цих країнах.
Водночас, варто звернути увагу на те, що в ряді випадків регіоналізація пов’язана з діяльністю національних та етносепаратистських рухів, про що свідчить утворення етнотериторіальних автономій басків та каталонців у Іспанії, шотландців та валлійців у Великобританії. У даному разі регіоналізм, який базується на етнічному грунті, становить загрозу для територіальної цілісності країни.
Проблема регіоналізму є актуальною і для України, і передусім з огляду на існування значних розбіжностей між різними регіонами країни, зокрема економічних, історико-культурних, геополітичних. Слід одразу зауважити, що ці відмінності є набагато глибшими, ніж їхні відповідники у більшості країн Європи. Відносно короткий період існування України в якості незалежної держави є недостатнім для формування у більшості її громадян такого почуття національної єдності, котре могло б стати запобіжником для дезінтеграційних процесів. Про існування значної напруженості у взаємовідносинах між мешканцями різних українських областей свідчить використання регіональних авто- та гетеростереотипів у діяльності деяких політичних партій, громадських організацій та навіть окремих неформальних мистецьких об’єднань. Пік використання регіоналістських гасел у політичній боротьбі припав на період кампанії по виборах Президента України у 2004 році.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕГІОНАЛІЗМ ЯК ЧИННИК ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ У СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок