Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ В УКРАЇНІ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ В УКРАЇНІ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н. КАРАЗІНА
Дикань Валерія Володимирівна
УДК 656.2.022.816:330.322
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування
і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській державній академії залізничного транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Дейнека Олександр Георгійович,
Українська державна академія
залізничного транспорту,
завідувач кафедри менеджменту
зовнішньоекономічної діяльності на транспорті
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Шинкаренко Володимир Григорович,
Харківський національний автомобільно-
дорожній університет,
завідувач кафедри менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Гненний Микола Васильович,
Дніпропетровський національний університет
залізничного транспорту ім. акад. В.А. Лазаряна,
завідувач кафедри економіки та менеджменту
Провідна установа - Донецький державний університет управління,
кафедра менеджменту у невиробничій сфері,
Міністерство освіти і науки України,
м. Донецьк
Захист відбудеться "7" вересня 2006 р. о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.05 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 3.30.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4
Автореферат розісланий „4” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Третяк В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення України як європейської держави повинно спиратися на стійкий економічний розвиток, що оснований на подальшій структурній перебудові економіки і підвищенні конкурентоспроможності вітчизняних товарів та послуг на світових ринках, а також на інтеграцію країни у систему міжнародних відносин, які постійно змінюються. Прогнози цих змін пов’язані з випереджаючим зростанням світової торгівлі порівняно зі зростанням обсягів виробництва.
На сьогоднішній день у світі сформувалися три центри економічної активності - Європа, Східна Азія та Північна Америка. Геополітичне розташування України між двома світовими центрами - Європою та Азією - визначає її особливу роль у забезпеченні транспортних євроазійських зв’язків. Україна, володіючи достатньо розвинутою транспортною системою, об’єктивно є тим природним мостом, який забезпечує транзитні зв’язки на цих напрямках. Проте, транзитний потенціал країни сьогодні задіяний слабо.
Для більш повного використання переваг географічного положення країни, забезпечення зростаючих обсягів зовнішньоторгової діяльності, укріплення ролі України у світовій господарській системі необхідно формування та планомірний розвиток міжнародних транспортних коридорів (МТК) на території країни, як найважливіших елементів створюваної міжнародної євроазійської транспортної інфраструктури. В цих умовах одним з ключових питань розвитку української економіки стає питання удосконалення транспортної системи країни та реалізація її потужного транзитного потенціалу.
Вирішенню окремих завдань з формування та розвитку системи МТК на території України присвячені дослідження В.П. Бабича, О.О. Бакаєва, А.П. Голікова, О.Г. Дейнеки, В.Л. Диканя, М.І. Котлубая, Ю.Ф. Кулаєва, А.М. Новікової, Д.К. Прейгера, Є.М. Сича, А.М. Хахлюка, Ю.М. Цвєтова, В.Г. Шинкаренка та інших вчених. Однак ряд специфічних проблем, пов’язаних з розбудовою системи МТК в Україні, зокрема інвестиційного забезпечення як найважливішого обмежуючого фактора, розглянуто недостатньо повно і потребує поглиблення та удосконалення.
Так, інвестиційна діяльність у виконаних дослідженнях розглядається стосовно конкретного виду транспорту або методичних підходів до оцінки доцільності та ефективності інвестицій у розвиток МТК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНИХ ТРАНСПОРТНИХ КОРИДОРІВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок