Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українська політична еміграція і Гетьманщина в 1710-1742 рр.: політико-дипломатичний аспект”.

Українська політична еміграція і Гетьманщина в 1710-1742 рр.: політико-дипломатичний аспект”.

Назва:
Українська політична еміграція і Гетьманщина в 1710-1742 рр.: політико-дипломатичний аспект”.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
чернівецький національний університет
імені юрія федьковича
яценюк галина миколаївна
удк 94(477)“1710/1742”:32
Українська політична еміграція і Гетьманщина в 1710-1742 рр.: політико-дипломатичний аспект”.
07.00.01 – Історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Ботушанський Василь Мефодійович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Баженов Лев Васильович
Кам’янець-Подільський державний
педагогічний університет,
професор кафедри всесвітньої історії
кандидат історичних наук, доцент
Чухліб Тарас Васильович
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, історичний факультет, кафедра давньої історії України та архівознавства (м. Львів).
Захист відбудеться 28.10.2005 р. 0_13__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий 27.09.2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я.Лупул
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найскладніших проблем історії будь-якого народу є втрата своєї державності, коли він із суб’єкта міжнародного права перетворюється у об’єкт впливу інших держав.
Вся відповідальність в такі складні періоди лягає на єдиний законний механізм впливу – емігрантський, або екзильний уряд. Всесвітня історія знає чимало випадків, коли саме такий уряд ставав запорукою відновлення держави. Для українського народу така сторінка історії пов’язана з іменем гетьмана Пилипа Орлика та його емігрантського уряду.
Політична еміграція, яка виникла в результаті поразки курсу гетьмана І.Мазепи, спрямована на відокремлення Лівобережної України від Росії, розпочала активну діяльність з 1709 р. Свій організований характер вона зберігала до 1720-х років, політичний – до смерті її керівників та ідеологів у 1740-х – 1750-х роках.
Політичний та організаційний характер еміграції визначався тим, що територію Лівобережної України гетьман залишив з більшістю генеральних старшин, полковників, кошовим отаманом Запорозької Січі, а також значною частиною козацтва.
Актуальність дослідження дипломатичної діяльності українських емігрантів зумовлена ще й тим, що довгий час історики оцінювали їх дії досить неоднозначно. Об’єктивне і неупереджене висвітлення подій 1708-1740-х років допоможе ліквідувати радянські стереотипи у сприйнятті цих подій та сприятиме науковому з’ясуванню багатьох політичних процесів, які відбувалися в Україні. Адже донедавна спробу І. Мазепи визволити Україну з-під влади Росії називали “зрадою”, а його послідовників, особливо уряд української політичної еміграції, “бунтівниками” та “політичними злочинцями”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною планової теми кафедри історії України Чернівецького національного Університету ім. Ю. Федьковича відповідно до науково-дослідної теми “Актуальні питання історії, історіографії та культури України ХVІІ – ХХ ст.” (реєстраційний номер 0199U001874).
Мета і завдання дослідження. На основі вивчення масиву доступних нині документів і архівних матеріалів та опублікованих джерел здійснити комплексний аналіз й визначити роль і місце уряду першої української політичної еміграції на чолі з Пилипом Орликом у політичному житті України у першій половині ХVIII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: Українська політична еміграція і Гетьманщина в 1710-1742 рр.: політико-дипломатичний аспект”.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок