Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ І РОЗРОБКА ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ КОМПОЗИЦIЙНИХ МАТЕРIАЛIВ ДЛЯ ТОНКОСТІННИХ ОБОЛОНОК

ДОСЛІДЖЕННЯ І РОЗРОБКА ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ КОМПОЗИЦIЙНИХ МАТЕРIАЛIВ ДЛЯ ТОНКОСТІННИХ ОБОЛОНОК

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ І РОЗРОБКА ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ КОМПОЗИЦIЙНИХ МАТЕРIАЛIВ ДЛЯ ТОНКОСТІННИХ ОБОЛОНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,34 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Вініченко Валерій Степанович
УДК 620. 1
ДОСЛІДЖЕННЯ І РОЗРОБКА ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ
КОМПОЗИЦIЙНИХ МАТЕРIАЛIВ ДЛЯ ТОНКОСТІННИХ ОБОЛОНОК
05.02.01 – Матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Запоріжжя – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Запорізькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
Лавренко Анатолій Степанович,
провідний науковий співробітник кафедри “Фізичне
матеріалознавство”,
Запорізький національний технічний університет.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Цивірко Едуард Іванович,
Запорізький національний технічний університет,
професор кафедри “Машини і технологія ливарного
виробництва”;
доктор технічних наук, професор, заслужений діяч
науки і техніки України
Мазур Владислав Іустинович,
Національна металургійна академія України,
професор кафедри “Металознавство”,
м. Дніпропетровськ.
Провідна установа: Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, кафедра матеріалознавства, Міністерство освіти і науки України (м. Харків).
Захист відбудеться ___26. 11__2002 р. о _1330__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.17.052.01 у Запорізькому національному технічному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького національного технічного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64.
Автореферат розісланий “_25_” __11_____2002 р.
.Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор ______________ Внуков Ю.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи.
Прогрес у створенні високотемпературних матеріалів багато в чому визначає можливості удосконалення теплових двигунів. Так у теперішній час підвищення економічності теплових двигунів стримується максимальною робочою температурою існуючих конструкційних матеріалів. Тому підвищення робочих температур цих матеріалів є одним із перспективних напрямків сучасного матеріалознавства. Причому розглянута проблема настільки актуальна, що для її рішення вже досліджують можливість застосування сплавів на основі таких рід-кісних металів як, наприклад, іридій і родій. Безумовно, подібні сплави зможуть задовольнити технічні запити конструкторів, але ціна такого рішення буде не завжди виправдана.
Підвищення робочих температур традиційних сплавів на нікелевій основі, як правило, вимагає збільшення вмісту в їхньому складі тугоплавких легуючих елементів, що часто приводить до погіршення інших важливих характеристик (жаростійкості, пластичності). Уникнути зазначених недоліків і в той же час підвищити робочу температуру даних сплавів стає можливим при зміцненні їх у найбільш навантажених напрямках волокнами зі сплавів тугоплавких металів.
У багатьох роботах (Карпіноса Д.М., Келлі А., Салібекова С.Е., Мілєйко С.Т., Натапова Б.С.) наведені потенційні можливості таких високотемпературних композиційних матеріалів. Питомі характеристики цих матеріалів істотно вище аналогічних характеристик існуючих жароміцних сплавів. Проте використання композиційних матеріалів стримується тим, що для зєднання їх тугоплавких складових необхідні високі тиски і температури, що потребує застосування складного устаткування, поки ще відсутнього в Україні. В ситуації, що склалася, достатньо простим і надійним методом формування високотемпературних композиційних матеріалів може стати розроблений в ЗНТУ метод контактного зварювання. Причинами, що стримують застосування композиційних матеріалів, сформованих цим методом, є відсутність досліджень впливу ступеня взаємодії між матрицею і волокнами на повноту використання міцності останніх, а також закономірностей зміни властивостей зазначених матеріалів в умовах температур, що циклічно змінюються. Тому дослідження і розробка композиційних матеріалів і технологічних режимів їх виготовлення методом контактного зварювання є актуальною задачею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ І РОЗРОБКА ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ КОМПОЗИЦIЙНИХ МАТЕРIАЛIВ ДЛЯ ТОНКОСТІННИХ ОБОЛОНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок