Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, ХІМІЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ І БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ 1-R-4-АМІНО- 2-ОКСОХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ ТА ЇХ ПОХІДНИХ

СИНТЕЗ, ХІМІЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ І БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ 1-R-4-АМІНО- 2-ОКСОХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ ТА ЇХ ПОХІДНИХ

Назва:
СИНТЕЗ, ХІМІЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ І БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ 1-R-4-АМІНО- 2-ОКСОХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ ТА ЇХ ПОХІДНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СКАІФ НІКОЛА
УДК 54.057:542.951.1:547.831.9:615.28:616.441:616-002.5
СИНТЕЗ, ХІМІЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ І БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ 1-R-4-АМІНО-
2-ОКСОХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ ТА ЇХ ПОХІДНИХ
15.00.02 — фармацевтична хімія і фармакогнозія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фармацевтичної хімії Національного фармацевтичного університету, Міністерство охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
Безуглий Петро Овксентійович
Національний фармацевтичний університет, завідувач кафедрою фармацевтичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
БОЛОТОВ Валерій Васильович
Національний фармацевтичний університет, завідувач кафедрою аналітичної хімії
доктор фармацевтичних наук, професор
МАЗУР Іван Антонович
Запорізький медичний університет,
завідувач кафедри фармацевтичної хімії
Провідна установа: Державне підприємство “Державний науковий центр лікарських засобів“ МОЗ та НАН України, лабораторія хімії та технології біополімерів
Захист відбудеться “18” березня 2005 року о 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “15” лютого 2005 р.
Вчений секретар МАЛОШТАН Л.М.
спеціалізованої вченої ради,
професор
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Постійне удосконалення лікарської терапії найбільш розповсюджених захворювань залишається актуальною проблемою сучасної фармацевтичної науки. Одним з можливих шляхів вирішення цього питання є створення нових препаратів – більш ефективних, менш токсичних, які відрізняються поліпшеними фармацевтичними та фармакокінетичними властивостями. Інтенсивний пошук нових біологічно активних речовин проводиться серед численних гетероциклів, особливий інтерес з яких представляють 4-амінохіноліни. На основі цієї молекулярної системи створені анальгетики, фунгіциди, бронхолітики, антациди, цілий ряд протималярійних, антиалергічних, протизапальних, анти-СНІД та інших лікарських засобів, які використовуються для лікування багатьох захворювань людини.
В той же час, 4-амінозаміщені 2-оксохінолін-3-карбонові кислоти та їх похідні, не зважаючи на очевидний синтетичний, а, отже, і біологічний потенціал, залишаються практично невивченими ні в хімічному, ні в фармакологічному плані, що насамперед викликано відсутністю препаративних способів їх синтезу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно з планом науково-дослідних робіт Національного фармацевтичного університету з проблеми МОЗ України “Хімічний синтез, виділення та аналіз нових фармакологічно активних речовин, встановлення зв'язку “структура-дія”, створення нових лікарських препаратів” (номер державної реєстрації 0198 U 007011).
Мета і задачі дослідження. Виходячи з наведеного вище, метою даної роботи є пошук нових біологічно активних речовин в ряду похідних 1-R-4-аміно-2-оксохінолін-3-карбонових кислот.
Для досягнення зазначеної мети були поставлені такі задачі:
1.
Вивчити різні варіанти синтезу складних ефірів 1-R-4-аміно-2-оксохінолін-3-карбонових кислот, їх 4-N-алкіл- та 4-N-арилзаміщених аналогів.
2.
Розробити препаративний метод одержання та здійснити синтез амідів і гідразидів 1-R-4-аміно-2-оксохінолін-3-карбонових кислот.
3.
Дослідити фізико-хімічні властивості синтезованих сполук.
4.
Провести фармакологічний скринінг на виявлення серед одержаних похідних 1-R-4-аміно-2-оксохінолін-3-карбонових кислот речовин з протитуберкульозною та протизапальною активністю.
5.
Запропонувати методики визначення доброякісності речовин, які представляють інтерес для подальших поглиблених фармакологічних випробовувань.
Об’єкт дослідження – синтетичні складні ефіри та амідовані похідні 1-R-4-аміно-2-оксохінолін-3-карбонових кислот.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИНТЕЗ, ХІМІЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ І БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ 1-R-4-АМІНО- 2-ОКСОХІНОЛІН-3-КАРБОНОВИХ КИСЛОТ ТА ЇХ ПОХІДНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок