Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ПОЛЬЩІ ДО ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ

ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ПОЛЬЩІ ДО ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ

Назва:
ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ПОЛЬЩІ ДО ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,78 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
УДК 378.14
МУШКЕТА РАДОСЛАВ
ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ
ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ПОЛЬЩІ
ДО ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Тернопіль 2007
Дисертацією є монографія.
Робота виконана в Познанській Вищій школі педагогіки та адміністрування (Польща).
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Шиян Богдан Михайлович,
Тернопільський національний
педагогічний університет ім. В. Гнатюка,
кафедра теоретичних основ і методики
фізичного виховання, завідувач;
доктор педагогічних наук, професор
Приступа Євген Никодимович,
Львівський державний інститут фізичної
культури, ректор;
доктор педагогічних наук, професор
Завгородня Тетяна Костянтинівна,
Прикарпатський національний
університет ім. В. Стефаника,
кафедра педагогіки, завідувач.
Захист відбудеться 28 вересня 2007 року о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: вул. М. Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027, Україна.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: вул. М. Кривоноса, 2, м. Тернопіль, 46027, Україна.
Автореферат розісланий 27 серпня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Освіта дітей та молоді у кожній країні вимагає перманентного моніторингу стану речей і визначення напрямку змін з метою покращення якості навчання. Аналіз наукової літератури та емпіричного досвіду свідчить, що підготовка майбутніх учителів фізичної культури до оцінювання навчальних досягнень учнів набула особливої актуальності через різке погіршення здоров’я школярів, необхідність підвищення оздоровчої функції фізичної культури, виховання відповідального ставлення до власного здоров’я як вищої індивідуальної і суспільної цінності, формування у школярів здорового способу життя, збільшення рухової активності учнівської молоді. Оновлення змісту професійної підготовки майбутніх учителів фізичного виховання передбачає формування в них готовності до здійснення контрольно-оцінної функції та творчого розв’язання завдань здоров’язберігаючої освіти.
Проблематика контролю й оцінювання займає чільне місце в дебатах науковців, методистів і вчителів. Незважаючи на розмаїття пошуків, проблема контролю й оцінювання знань і вмінь учнів залишається не вирішеною до кінця. Її вважають “несмертельною, відкритою” проблемою перевірки результатів шкільного навчання, оцінювання результатів шкільної освіти.
Необхідність контролю й оцінювання випливає із суті навчання, його основних функцій, результатів, які спеціально підлягають оцінюванню. Це природна й загальноприйнята дія, що дає можливість діагнозувати і прогнозувати розвиток педагогічного процесу. Більшість учителів фізичного виховання (60,5%) вважають контроль і оцінювання однією з найважчих професійних функцій, реалізація якої вимагає фундаментальної підготовки.
Оцінювання з фізичного виховання є необхідним елементом дидактичного процесу, яке дає змогу вчителеві систематично накопичувати, аналізувати й інтерпретувати інформацію про дидактичний процес, визначати ступінь реалізації освітніх завдань. Не можна собі уявити процес навчання, що не враховував би однієї із основних педагогічних дій, якою є контроль та оцінювання шкільних досягнень учнів. Зміна способів, критеріїв і систем оцінювання повинна мати корисний вплив на покращення інших ланок освіти, тобто таксономії цілей, планування і програмування роботи вчителя та реалізації освітніх занять у всіх типах і видах шкіл.
Водночас у професійній діяльності вчителя фізичної культури щодо реалізації контрольно-оцінної функції та системі його підготовки мають місце такі суперечності:
- між сформованими суспільними стереотипами в підготовці вчителя і сучасними завданнями, що стосуються модернізації навчально-виховного процесу;
- між суспільними вимогами і виховною практикою;
- між сучасними вимогами до викладачів і їх технологічною готовністю до професійної діяльності;
- між необхідністю комплексної оцінки, контролю та корекції навчальних досягнень учнів і поелементним оцінюванням результатів їх навчальної діяльності;
- між необхідністю здійснювати діагностико-прогностичну функцію на рівні прийняття оперативних рішень і традиційною системою професійно-педагогічної підготовки вчителя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ПОЛЬЩІ ДО ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок