Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ В ПРОЦЕСІ ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

РОЗВИТОК ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ В ПРОЦЕСІ ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

Назва:
РОЗВИТОК ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ В ПРОЦЕСІ ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,31 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
ПРИГОДІЙ Алла Володимирівна
УДК 373.6:745.54:159.954
РОЗВИТОК ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ В ПРОЦЕСІ ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
13.00.02 – теорія та методика трудового навчання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент
Торубара Олексій Миколайович,
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, декан індустріально-педагогічного факультету
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Лазарєв Микола Іванович
Українська інженерно-педагогічна академія,
проректор з наукової роботи;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Левченко Григорій Євменович
АПН України, учений секретар апарату Президії.
Захист відбудеться "13" жовтня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.458.01 в Інституті професійно-технічної освіти АПН України, 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту професійно-технічної освіти АПН України, 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
Автореферат розісланий "10" вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.С. Голіяд


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Сьогодення потребує радикальних змін, оновлення і збагачення духовної культури, розвитку нових технологій виховання особливого типу особистостей, здатних по-новому вирішувати найскладніші проблеми виживання цивілізації. Духовно-моральні якості особистості стають неодмінною умовою створення економіки, зверненої до людини, появи справжніх інтелігентів, а не безсловесних виконавців. У жодному навчальному закладі виховання особистості ще не стало головною метою.
В умовах швидких змін в усіх сферах життя, інтереси дітей, на жаль, інколи не враховуються у соціальних програмах, тоді як для їхньої нормальної життєдіяльності потрібні нові соціальні враження і переживання, нове позашкільне життя, нові можливості самовираження, сприятливий для гармонійного розвитку психологічний комфорт. У вирішенні зазначених завдань величезну роль повинні відігравати позашкільні заклади. Утвердивши себе як повноцінну ланку в ланцюгу безперервного виховного процесу, вони надають дітям широкі і нетрадиційні можливості для поліпшення психологічного здоров’я, знімаючи щоденні напруження заформалізованого шкільного життя.
У системі всебічного і гармонійного розвитку особистості важливе місце посідає різноманітна освітньо-виховна робота без стандартизованих навчальних планів і поза рамками шкільних програм, вона проводиться позашкільними закладами, які є невід’ємною частиною мікросередовища, що сприяє реалізації індивідуальних психофізичних і соціальних потреб дитини, розкриттю її творчого потенціалу, формуванню соціально значущих якостей. Доповнюючи, розширюючи і поглиблюючи вплив сім’ї та школи, продовжуючи навчально-виховний процес, позашкільні заклади задовольняють індивідуальні запити (інтереси) дітей, підлітків та учнівської молоді, стимулюють розвиток їхніх нахилів і здібностей у різних галузях діяльності людини (наука, техніка, культура, спорт). Це сприяє духовному, інтелектуальному й фізичному вдосконаленню, що відбувається в емоційно-привабливій сфері неформального спілкування.
Роль і значення впливу позашкільних закладів на всебічний розвиток особистості посилюється тим, що робота в них сприяє вихованню не лише духовності і моральності, задоволенню різнобічних інтересів, а й стимулює розвиток творчої обдарованості й індивідуальності, залучає дитину до загальнолюдської гуманітарної культури.
Важливим аспектом розвитку людини є прикладна діяльність. Отже, залучення школярів до праці – це основна складова їхнього загального розвитку. В той же час стрімкий розвиток науки та техніки ставить перед загальноосвітніми закладами нові завдання, які зменшують прикладну та збільшують теоретичну складову.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПРОСТОРОВОЇ УЯВИ УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ В ПРОЦЕСІ ТЕХНІЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок