Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СПЕРМАТОГЕНЕЗУ ПРИ ДІЇ ДЕЯКИХ ХІМІЧНИХ І ФІЗИЧНИХ ЧИННИКІВ

МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СПЕРМАТОГЕНЕЗУ ПРИ ДІЇ ДЕЯКИХ ХІМІЧНИХ І ФІЗИЧНИХ ЧИННИКІВ

Назва:
МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СПЕРМАТОГЕНЕЗУ ПРИ ДІЇ ДЕЯКИХ ХІМІЧНИХ І ФІЗИЧНИХ ЧИННИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені О.О. Богомольця
Запривода Лариса Петрівна
УДК 611.013.12:57.043 /.044
МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СПЕРМАТОГЕНЕЗУ ПРИ ДІЇ ДЕЯКИХ ХІМІЧНИХ І ФІЗИЧНИХ ЧИННИКІВ
14.03.09 – гістологія, цитологія, ембріологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті імені
О.О. Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор
Яценко Валентин Порфирович,
Національний технічний університет
України “КПІ” МОН України,
завідуючий кафедрою медичної
кібернетики та телемедицини.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гордієнко Вадим Максимович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка МОН України, професор кафедри цитології, гістології та біології розвитку;
кандидат біологічних наук Бідна Лариса Павлівна, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, доцент кафедри гістології, цитології та ембріології.
Провідна установа
Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевсь-кого, кафедра гістології, цитології та ембріології, МОЗ України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “ 17 ” лютого 2005 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06 у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця (03057, м. Київ, пр-т Перемоги, 34).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця МОЗ України (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий “ 14 ” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06
доктор медичних наук, професор Грабовий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У вік техногенної агресії в полі зору дослідни-ків знаходиться вивчення морфо-функціонального стану сперматогенезу як клітинної системи, постійно оновлюваної та дуже чутливої до дії екстремальних чинників хімічної та фізичної природи, що викликане по-гіршенням репродуктивного здоров’я чоловіків (Englert Y., 1998). Остан-нім часом саме андрогенний фактор в більшій половині випадків зумовлює появу безплідних шлюбів (Жиборев В.Н. и др., 1990; Гринчук В.А., 1990; Батыров Б.Б., 1990; Артюхин А.А., 1990; Паращук Ю.С., 1994; Іванюта Л.І., 1996).
Широке застосування в хімічній промисловості, в авто- та суднобудуванні находять нині епоксидні смоли та композиції на їх основі завдяки унікальному набору технологічних властивостей. Разом з тим при виробництві епоксидних смол та склопластиків, де концентрація епіхлоргідрину в 1,5 рази перевищувала гранично допустиму, у 40,5% чоловіків зі стажем роботи від 1 до 10 років відмічені сексологічні скарги (Нешков Н.С. и др., 1976; Высоцкий И.Ю., 2002).
Актуальність вивчення модельованих факторів космічного польоту визначається загальною стратегією України щодо проведення наукових біомедичних досліджень в космічному просторі та суперечливістю відомих даних про вплив цих факторів на одну з найбільш ушкоджуваних систем організму – генеративну (Плахута-Плакутина и др., 1976; Денисова Л.А. и др., 1988; Федорова Н.Л., 1967; Philpott D.E. et al., 1985).
Використання у багатьох галузях народного господарства джерел електромагнітного надвисокочастотного випромінювання приводить до розвитку різноманітних патологічних процесів у обслуго-вуючого персоналу та населення найближчих районів. З іншого боку, цей фізичний фактор при певних параметрах може благотворно впливати на живі організми, наприклад, у вигляді мікрохвильової резонансної терапії (МРТ). В літературі є відомості про вплив електромагнітного випромінювання промислової частоти на статеву систему, зокрема, на сперматогенез (Дедловская В.И. и др., 1987). При цьому встановлено, що тривала дія електромагнітного випромінювання (6 місяців) викликала пригнічення процесу поділу сперматогоній, а також приводила до деструкції зрілих статевих клітин.
В період зростаючої екологічної свідомості проблема збереження репродуктивного здоров’я є досить актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СПЕРМАТОГЕНЕЗУ ПРИ ДІЇ ДЕЯКИХ ХІМІЧНИХ І ФІЗИЧНИХ ЧИННИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок