Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Орнітофауна антропогенних екосистем північного Лівобережжя України (на прикладі Чернігівської області)

Орнітофауна антропогенних екосистем північного Лівобережжя України (на прикладі Чернігівської області)

Назва:
Орнітофауна антропогенних екосистем північного Лівобережжя України (на прикладі Чернігівської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,66 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ім. І. І. ШМАЛЬГАУЗЕНА
Кузьменко Людмила Петрівна
УДК 598.2(477.51)
Орнітофауна антропогенних екосистем
північного Лівобережжя України
(на прикладі Чернігівської області)
Спеціальність 03.00.08. — зоологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ -2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Ніжинському державному педагогічному
університеті імені Миколи Гоголя
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України,
кандидат біологічних наук, професор
Марисова Інеса Віталіївна
Ніжинський педагогічний університет
кафедра зоології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Лисенко Валерій Іванович
Таврійська агро-технічна академія,
завідувач кафедрою мисливствознавства
і біоресурсів
кандидат біологічних наук
Клестов Микола Леонардович
директор наукового центру
Мінекобезпеки України
Провідна установа: Ужгородський державний університет
Захист відбудеться 28 березня 2000 року о 10 годині на
засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.153.01 при Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України за адресою: 01000, Київ-30, вул. Богдана Хмельницького,15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України.
Автореферат розісланий 23 березня 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук В. В. Золотов
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Зміни природного середовища, викликані урбанізацією територій і зростанням міст, суттєво впливають на птахів фауни України. В антропогенних екосистемах, у порівнянні з природними, змінюється, перш за все, видовий склад, структура населення птахів, їх екологія, а з часом — і етологія, морфологія тощо. Часто ці зміни призводять до небажаних для людини наслідків — порушується стійкість природних екосистем, знижується їх продуктивність, зростає чисельність птахів, які мають негативне значення для людини, скорочуються популяції цінних видів тощо.
Поглиблення і розширення антропогенного впливу на фауну, біологію та екологію птахів, робить актуальними дослідження характеру, послідовності і наслідків цих змін. Вони важливі для прогнозування подальшої антропогенної трансформації екосистем, визначення механізмів управління ними з метою максимальної збереженості та розвитку їх у потрібному людині напрямку.
Для ефективного впровадження природоохоронних заходів у життя потрібно знати закономірності динаміки орнітофауни у просторі і часі, виявлені на основі вивчення достатнього серійного і фактичного матеріалу. Окремі дослідження птахів на ізольованих і розрізнених територіях або в окремих великих чи малих містах не дають такої можливості.
Слід враховувати географічне положення населених пунктів, ландшафтно-кліматичні зони, в межах яких вони розміщені, та інші параметри, що, безумовно відбивається і на стані орнітофауни. Саме тому дуже важливо проаналізувати орнітоценози антропогенних екосистем в якомога більшій кількості регіонів України.
А поки що такі дослідження проводилися лише в центральній і західній частині нашої країни. Полісся в цьому плані залишається не вивченим.
В Україні майже повністю відсутні дані цілеспрямованого аналізу процесів поетапного формування населення птахів тих територій, які в різній мірі трансформовані людиною. Зокрема, це стосується Лівобережної частини Полісся України.
Наша робота присвячена вивченню птахів згаданого регіону, який в різній мірі зазнав антропогенного впливу і з’ясуванню ступеню змін орнітоценозів у межах досліджуваного та суміжних регіонів.
Зв’зок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного пошуку є складовою частиною головного напрямку наукових досліджень кафедр зоології та ботаніки Ніжинського пед-університету по проблемі “Природа Чернігівщини та її охорона” (схвалено Вченою радою 26.XII.1993 р., протокол № 6).
Мета — виявити сучасний стан орнітонаселення культурного ландшафту північного Лівобережжя України, з’ясувати динаміку змін орнітоценозів та визначити перспективи їх розвитку при поглибленні і розширенні антропогенного впливу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Орнітофауна антропогенних екосистем північного Лівобережжя України (на прикладі Чернігівської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок