Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Специфіка тексту філософського роману ХХ століття

Специфіка тексту філософського роману ХХ століття

Назва:
Специфіка тексту філософського роману ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
48,20 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Герасимчук Валентина Андріївна
УДК 111.852+168.522]: 82–96 “19”
Специфіка тексту філософського роману ХХ століття
Спеціальність: 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі етики, естетики та культурології філософського факультету.
Науковий консультант –
доктор філософських наук, професор Панченко Валентина Іванівна, завідувач кафедри етики, естетики та культурології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Оніщенко Олена Ігорівна, завідувач кафедри суспільних наук Київського національного університету театру і кіно імені І.К.Карпенка-Карого;
доктор філософських наук, професор Личковах Володимир Анатолійович, завідувач кафедри філософії та культурології Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка;
доктор філософських наук, професор Наконечна Ольга Павлівна, завідувач кафедри філософії Національного університету водного господарства та природокористування, м.Рівне.
Захист відбудеться 24 червня 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська 60, ауд. 330.
 
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці імені М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 23 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Живоглядова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Культура ХХ ст. тільки тепер, на порозі ХХІ-го у повному обсязі постає об’єктом дослідження. Досі вона могла розглядатися лише у “живих” взаємозв’язках і взаємозалежностях, з проектовною орієнтацією на саморозвиток і самовияв. На сьогодні – це певний якісний етап в еволюції культури, тому аналіз та інтерпретація знакових для цієї епохи художніх текстів, надто ж у сенсі актуалізованого в них різнобарв’я філософських, естетичних ідей та смислотвірних структур має, поза сумнівом, надзвичайну наукову вагу.
Філософський роман як вершинний літературний жанровий різновид у ХХ ст., що обумовлюється і об’єктивними, і суб’єктивними чинниками, набуває статусу одного із провідних текстів культури, в якому віддзеркалилися глибинні художньо-естетичні та ідейно-духовні процеси епохи. Панівні, врізночас і позитивістські, і ірраціоналістські культурологічні течії сприяли процесу формування та функціонування широкого спектра найрізноманітніших модифікацій філософського роману, зокрема в європейській моделі, а подекуди і спричинювали його появу. Можливо, вперше в історії художнього мислення саме ХХ ст. репрезентує ситуацію більш-менш мирного співіснування концептуально різних за світоглядними, художньо-естетичними константами літературних текстів, повернувшись хоча б у такий спосіб до ідеї універсальності мистецтва, яка поєднує і художнє, і філософське пізнання (Ф.Шеллінґ). При цьому не треба забувати, що філософський роман ХХ ст. виник і “буттював” у складний період, на скресах зламу традиційних форм, різкого загострення суперечностей у різних гуманітарних сферах, та й у самому гуманітарному знанні, зокрема, в методології – між позитивізмом та ірраціоналізмом, сцієнтизмом та герменевтикою, логічно-поняттєвими підходами та загальногуманітарними; в естетиці – між культурним і цивілізаційним, класичним і некласичним, традиційним і аванґардним; в онтології – між емпіричним і трансцендентним, всезагальним і окремим, природним і культурним, духовним і тілесним, душевним і тілесним тощо.
І філософія, і філософський роман долали у ХХ ст. суперечливий шлях свого становлення. Вони часто перетиналися, опиняючись на одному проблемальному полі, перебираючи на себе, кожний, своєю чергою, і пізнавальні, і естетичні функції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: Специфіка тексту філософського роману ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок