Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНА НЕРІВНІСТЬ ЯК СОЦІОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА

ІНФОРМАЦІЙНА НЕРІВНІСТЬ ЯК СОЦІОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНА НЕРІВНІСТЬ ЯК СОЦІОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,09 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКIВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗIНА
Лобовiкова Олена Олександрiвна
УДК 316.324.8
ІНФОРМАЦІЙНА НЕРІВНІСТЬ ЯК СОЦІОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА
Спеціальність 22.00.04 - спецiальнi та галузевi соцiологiї
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологiчних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Науковий керівник -доктор соціологічних наук, професор
НАГОРНИЙ БОРИС ГРИГОРОВИЧ,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля (м.Луганськ),
завiдувач кафедри соцiологiї
Офіційні опоненти - доктор соціологічних наук, професор
ПИЛИПЕНКО ВАЛЕРIЙ ЄВГЕНОВИЧ,
Інститут соціології НАН України (м.Київ),
головний науковий співробітник
відділу економічної соціології
доктор соціологічних наук, доцент
ЩЕРБИНА ВIКТОР МИКОЛАЙОВИЧ,
Національна академія державної податкової
служби України (м.Київ),
завідувач кафедри соціології, психології та
педагогіки
Провідна установа - Дніпропетровський національний університет,
кафедра теорії та історії соціології (м.Дніпропетровськ),
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться "05 червня 2007 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.15 Харкiвського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харкiв, площа Свободи, 4, ауд.2-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харкiвського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харкiв, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий "03" травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. Шеремет І. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. До найбiльш значних тенденцiй сучасностi cлiд вiднести процеси глобалізації та інформатизації. Саме їхнiй синтез все бiльшою мiрою визначає вектор соцiального розвитку людства на найближчу перспективу. Прiоритетнiсть iнформацiйного розвитку як ключового чинника, що визначає мiсце країни у свiтовiй спiльнотi, вже давно усвідомлено багатьма державами. На сьогоднi в розвинутих країнах та в бiльшостi країн, що розвиваються, розробленi стратегiї та комплекснi програми iнформацiйного розвитку як суспiльства в цiлому, так й вiдокремлених сфер його дiяльностi. Упродовж 90-х років програми розвитку інформаційного суспільства були впроваджені в багатьох країнах світу, що призвело до створення низки міжнародних організацій, покликаних сприяти його побудові. У 2000 р. на зустрічі "великої вісімки" була прийнята Окiнавська хартія глобального інформаційного суспільства (в якiй піднята проблема подолання інформаційної нерівності між розвинутими країнами та іншим світом), проведено на вищому рівні Всесвiтний самiт iнформаційного суспільства (2003р., 2005р.), а також прийнято Декларацію принципів і План дій з побудови інформаційного суспільства.
Соціологічний огляд проблем розвитку інформаційного суспільства становить значний інтерес для сучасної України, яка активно включається в глобальний інформаційний простір, розвиваючи й освоюючи новітні телекомунікаційні технології, вирішуючи проблеми у сфері поширення інформації, формуючи законодавчу базу, що регулює інформаційну діяльність.
З огляду на вищезазначене, нагальною потребою стає розробка методології соцiологiчного аналiзу iнформацiйної нерiвностi, яка є важливою складовою частиною формування iнформацiйного суспiльства.
Дослiдницькою проблемою виступає суперечність мiж потребою в наявності науково-обґрунтованої соціологічної теорії iнформацiйної нерiвностi i сучасним рiвнем знань стосовно цієї проблеми.
Незважаючи на численні публікації з проблем iнформатизацiї суспiльства, проблема інформаційної нерівності є малодослiдженою. Тому актуалiзується необхiднiсть дослiдження проблеми інформаційної нерівності на сучасному етапi розвитку українського соцiуму.
Ступiнь наукового опрацювання проблеми. Серед науковців, що досліджували проблеми розвитку концепцій інформаційного суспільства слід назвати Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНА НЕРІВНІСТЬ ЯК СОЦІОЛОГІЧНА ПРОБЛЕМА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок