Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК УСВІДОМЛЕНОЇ САМОРЕГУЛЯЦІЇ ДОВІЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ

РОЗВИТОК УСВІДОМЛЕНОЇ САМОРЕГУЛЯЦІЇ ДОВІЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ

Назва:
РОЗВИТОК УСВІДОМЛЕНОЇ САМОРЕГУЛЯЦІЇ ДОВІЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені К.Д. УШИНСЬКОГО (м. Одеса)
СИДОРЕНКО Наталія Іванівна
УДК: 152.3 + 152.34+378.937
РОЗВИТОК УСВІДОМЛЕНОЇ САМОРЕГУЛЯЦІЇ ДОВІЛЬНОЇ
АКТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
ОДЕСА - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат психологічних наук, доцент,
ХМЕЛЬ Наталія Дмитрівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса),
директор інституту психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
ТАТЕНКО Віталій Олександрович,
Інститут соціальної та політичної психології
АПН України (м. Київ), головний науковий співробітник
лабораторії методології психосоціальних і
політико-психологічних досліджень
кандидат психологічних наук, доцент
БРИНЗА Ірина В’ячеславівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса),
доцент кафедри загальної та диференціальної психології
Провідна установа - Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, кафедра психології,
Міністерство освіти і науки України, (м. Київ).
Захист відбудеться “_17_” грудня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (Одеса, вул. Старопортофранківська, 26).
Автореферат розісланий “ 16 ” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Цибух
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В останні роки феномен саморегуляції постає пояснювальним принципом у роботах прихильників різних психологічних дисциплін, шкіл та напрямків. Феномен саморегуляції актуалізується в контексті гуманістичного підходу у психології, коли особистість розглядається з позиції активності та здатності до саморозвитку.
Проблема саморегуляції особистості займає одне із центральних місць у теоретичному апараті вікової та педагогічної психології. Теоретичне обґрунтування концепції особистості як суб’єкта власної життєдіяльності закладено у вітчизняній психології (К.О.Абульханова-Славська, А.В.Брушлінський, В.П.Зінченко, О.О.Конопкін, Б.Ф.Ломов, О.М.Леонтьєв, А.М.Матюшкін, Д.А.Ошанін, А.В.Петровський, С.Л.Рубінштейн, О.П.Саннікова, В.О.Татенко, О.К.Тихомиров, В.Е.Чудновський, В.Д.Шадріков та ін.). Сучасна психологічна наука активно утверджує тезу про необхідність усвідомлення особистості як суб’єкта ініціації власної активності. Основними характеристиками суб’єктної активності виступають творчий характер, здатність до саморегулювання та самореалізації (К.О.Абульханова-Славська, С.Л.Рубінштейн, Б.Ф.Ломов, О.М.Леонтьєв та ін.). Фундаментальною сутнісною характеристикою особистості в такому контексті виступає здатність останньої до оволодіння власною поведінкою (активністю), або саморегуляція.
Ефективність організації навчально-виховного процесу у школі та характер професійного становлення вчителя значною мірою визначається рівнем розвитку у нього психологічних механізмів усвідомленої саморегуляції довільної активності. Різні аспекти проблеми становлення та розвитку механізмів саморегуляції в процесі професійної підготовки (в тому числі й підготовки вчителя) розглядалися багатьма фахівцями при аналізі теоретико-методологічних основ стилю саморегуляції (В.І.Моросанова, О.О.Конопкін, І.В.Плахотнікова та ін.), емоційного розвитку професіонала (О.Я.Чебикін та ін.), прогнозування життєвого шляху студентів (А.М.Дьомін, Ю.М.Забродін. та ін.), компонентів педагогічної творчості (Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК УСВІДОМЛЕНОЇ САМОРЕГУЛЯЦІЇ ДОВІЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок