Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО СТВОРЕННЯ ВИХОВНИХ СИТУАЦІЙ

ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО СТВОРЕННЯ ВИХОВНИХ СИТУАЦІЙ

Назва:
ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО СТВОРЕННЯ ВИХОВНИХ СИТУАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,12 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО
 
ДЕМЧЕНКО Олена Петрівна
УДК 132: 371.2
ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО СТВОРЕННЯ ВИХОВНИХ СИТУАЦІЙ
 
13.00.04 – „Теорія і методика професійної освіти”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Вінниця -2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Тарасенко Галина Сергіївна,
Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського,
кафедра педагогіки і методики початкового навчання,
завідувач, м. Вінниця.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, академік АПН України
Бех Іван Дмитрович,
інститут проблем виховання АПН України,
директор, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент
Каплінський Василь Васильович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського,
доцент кафедри педагогіки, м. Вінниця.
Провідна установа: Київський національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, кафедра педагогіки і методики
початкового навчання, Міністерство освіти і науки
України.
Захист відбудеться „7” лютого 2006 року о „14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: вул. Острозького, 32, м. Вінниця, 21001, 2-й поверх, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (вул. Острозького, 32, м. Вінниця, 21100.)
Автореферат розіслано „4” січня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Коломієць


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Гуманізація системи освіти, перехід від авторитарно-директивної педагогіки до особистісно зорієнтованого навчання та виховання ставить нові, більш високі вимоги до реформування професійно-педагогічної підготовки вчителів школи 1-го ступеня, її подальшого оновлення та вдосконалення.
Орієнтація на нові гуманістичні парадигми освіти поглиблює суперечності між суспільними вимогами до професійної готовності вчителя початкової школи та фактичним рівнем його підготовки, стан якої не дозволяє оперативно реагувати на зміни в навчально-виховній сфері. Вища педагогічна школа поки що не стала транслятором культуротворчих підходів до освітнього процесу. Натомість досить поширені прагматизація мислення педагогів, абсолютизація знань, переобтяження педагогічного процесу дидактичними аспектами, відсунення на другий план духовно-культурних основ педагогічної освіти. Тому випускники ВНЗ більше підготовлені до виконання обов’язків учителя-предметника, ніж до реалізації виховних функцій.
Професійна готовність майбутніх учителів початкових класів до організації виховної роботи знижується наявністю стереотипів у діяльності викладачів ВНЗ, зокрема, прагненням будувати педагогічний процес на авторитарних засадах, невизнанням можливості рівноправної взаємодії викладачів і студентів, гіперболізацією контролю. Як наслідок, молоді вчителі переносять ці зразки у власну систему педагогічної діяльності. Вони часто не готові до організації виховного процесу на гуманістичній основі, до забезпечення природовідповідного саморозвитку особистості дитини.
Суттєвим недоліком в організації педагогічної освіти у ВНЗ можна вважати переважно теоретично-репродуктивний рівень підготовки майбутніх учителів початкових класів. У частини студентів спостерігається невміння проектувати різні ланки виховного процесу, моделювати педагогічну взаємодію, передбачати ймовірні труднощі, мобільно реагувати на непередбачувані обставини, діагностувати рівень вихованості школярів, ураховувати їхні індивідуальні особливості тощо. Наслідком цього є відсутність психологічного забезпечення й знеособленість виховного процесу, нездатність педагогів до розв’язання оновлених виховних завдань, творчого впровадження інноваційних виховних систем і технологій, прогресивних методик, а відтак безсистемність, формалізм, шаблонність і заорганізованість виховної роботи, зведення її до масових одноманітних форм, домінування вербальних методів виховання в практичній діяльності вчителів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО СТВОРЕННЯ ВИХОВНИХ СИТУАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок