Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСИ СУСПІЛЬНИХ СЕЛЕКЦІЙ В ШКІЛЬНИЦТВІ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФІЇ ОСВІТИ

ПРОЦЕСИ СУСПІЛЬНИХ СЕЛЕКЦІЙ В ШКІЛЬНИЦТВІ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФІЇ ОСВІТИ

Назва:
ПРОЦЕСИ СУСПІЛЬНИХ СЕЛЕКЦІЙ В ШКІЛЬНИЦТВІ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФІЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,32 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
 
ГОФРОН БЕАТА
УДК 37.013
ПРОЦЕСИ СУСПІЛЬНИХ СЕЛЕКЦІЙ В ШКІЛЬНИЦТВІ
ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФІЇ ОСВІТИ
09.00.10 - філософія освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
КИЇВ 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий консультант – доктор філософських наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Михальченко Микола Іванович,
Інститут вищої освіти АПН України, завідувач відділу
соціальних проблем вищої освіти і виховання
студентської молоді.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Радіонова Ірина Олександрівна,
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди,
професор кафедри соціології;
доктор філософських наук, професор
Волинка Григорій Іванович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, завідувач кафедри філософії;
доктор педагогічних наук, професор
Булгакова Наталія Борисівна,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри педагогіки і психології професійної освіти.
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса
Шевченка
Захист відбудеться “19” травня 2005 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м.Київ, вул.Бастіонна, 9, зал засідань, 9-ий поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м.Київ, вул.Бастіонна, 9, 8-ий поверх.
Автореферат розісланий “ 15” квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С.Горбунова
Загальна характеристика праці
Актуальність теми дослідження зумовлена як необхідністю ії наукового аналізу, так і потребами практичного характеру. Проблематика сoцiaльних нерівностей проходить крізь всю історію філософської думки і суспільної практики. Це свідчить про те, що люди завжди, незалежно від існуючого суспільного ладу та умов, господарської ситуації чи домінуючої ідеології, цікавились основними проблемами рівності і справедливості. Проблема соціальних нерівностей в освіті (тобто зв’язків між характеристиками суспільного і середовищного походження за рівнем освіти, здобутим у формальній шкільній системі), що виникають в системі освіти в процесах суспільних селекцій є елементом – зрештою дуже суттєвим – ширшої проблематики суспільного егалітаризму. Хочa селекційні процеси в шкільництві можна розглядати також у вужчому обсязі, у зв’язку з цілями школи і вчителя, більш цінним у пізнавальному плані і більш практично значимим здається широкий аспект, який дозволяє аналізувати селекційні явища в освіті як один з суттєвих проявів функціонування цілого суспільства. Власне такий спосіб опису, пояснення й інтерпретації явища нерівності в освіті застосований у цій праці.
Звернення до даної теми спричинене радикальними змінами як в суспільстві, так і в освіті, які мали місце в Польщі. Були піддані критиці заідеологізовані марксистські положення, що актуалізувало потребу в знайомстві з іншими підходами до проблеми нерівності в освіти. Проведений в праці аналіз явищ суспільних селекцій підкріплює переконання, що сьогодні співіснують різні способи пояснення, оцінювання та інтерпретування фактів i освітніх явищ, в тому числі освітніх нерівностей. Тому розуміння філософського, ідеологічного, соціологічного контексту освітньої політики і, зокрема, пропозиції щодо вдосконалення доступності до освіти, є необхідними для розуміння пропонованих змін у цій сфері.
В сучасній освіті в багатьох країнах домінують консервативно-ліберальні концепції. Небажання порушувати проблеми освітніх нерівностей і в цілому проблеми суспільної справедливості в освіті виявилось одним з істотних елементів освітньої політики. У висловлюваннях польських науковців і освітян також спостерігається відсутність проблем, пов’язаних з рівністю в освіті, що є безсумнівною слабкістю освітньої політики, свідченням чергових занедбань, які невдовзі виявлять свої негативні наслідки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ПРОЦЕСИ СУСПІЛЬНИХ СЕЛЕКЦІЙ В ШКІЛЬНИЦТВІ ЯК ПРЕДМЕТ ФІЛОСОФІЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок