Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБґРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ЗРУШЕННЯ ПОРОДНОГО МАСИВУ В УМОВАХ ПОЛОГИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

ОБґРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ЗРУШЕННЯ ПОРОДНОГО МАСИВУ В УМОВАХ ПОЛОГИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

Назва:
ОБґРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ЗРУШЕННЯ ПОРОДНОГО МАСИВУ В УМОВАХ ПОЛОГИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,77 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
БєлічЕНКО Олена Валентинівна
УДК 622.834
ОБґРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ЗРУШЕННЯ ПОРОДНОГО МАСИВУ
В УМОВАХ ПОЛОГИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
Спеціальність 05.15.01 – “Маркшейдерія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі маркшейдерії Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Гаврюк Георгій Федорович, доцент кафедри маркшейдерії Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Четверик Михайло Сергійович, завідувач відділу геомеханічних основ технології відкритої розробки Інституту геотехнічної механіки Національної академії наук України, м. Дніпропетровськ.
кандидат технічних наук, доцент
Ларченко Віталій Григорович, доцент кафедри маркшейдерії, геології і геодезії Донбаського гірничо-металургійного інституту Міністерства освіти і науки України, м. Алчевськ.
Провідна установа: Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра маркшейдерської справи.
Захист дисертації відбудеться “14”листопада 2003 р.
о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті
(49027, Україна, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету (49027, м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 19).
Автореферат розіслано “14”жовтня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент С.В.Бєгічев
загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Вугільна промисловість має важливе значення для економіки України, забезпечуючи видобуток цінного енергоносія та сировини для металургійного виробництва. У зв'язку з високою щільністю забудови територій у зону шкідливого впливу очисних робіт попадають великі території орних земель і угідь, промислові і цивільні споруди і природні об'єкти. Тому питання охорони об'єктів, що підробляються, від шкідливого впливу гірничих робіт мають особливу актуальність.
Для наукового обґрунтування способів захисту об'єктів, що підробляються, від шкідливого впливу гірничих робіт, параметрів захищених зон і зон підвищеного гірського тиску, методів охорони гірничих виробок від впливу підробки, необхідно мати дані про закономірності зрушення і деформування товщі, що підробляється, при проведенні очисних робіт.
Існуючі граничні кутові параметри процесу зрушення для шахт Донбасу отримані і можуть бути застосовані при прогнозуванні параметрів зрушення для визначених глибин. При цьому не враховуються параметри зрушення на горизонті розробки пласту. При прогнозуванні параметрів зрушення для глибин, що відрізняються від цих значень, за рахунок протікання процесу зрушення й утворення мульди зрушення на горизонті пласту, що розробляється, виникають систематичні похибки визначення довжин напівмульд і параметрів зрушення. Особливе значення мають ці питання для шахт Західного Донбасу.
Дана робота присвячена узагальненню результатів дослідження процесів зрушення земної поверхні і зміщення кріплення гірничих виробок на шахтах Західного Донбасу і розробці на їх основі методики визначення граничних кутових параметрів двошарового (наноси–карбон) масиву гірських порід, що підробляється, як основних вихідних параметрів при прогнозі процесу його зрушення.
Мета роботи полягає в обґрунтуванні та розробці методики визначення приведених кутових параметрів процесу зрушення двошарового породного масиву, що підробляється, та земної поверхні.
Основна ідея роботи полягає у використанні закономірностей зрушення земної поверхні та зміщення кріплення підготовчих виробок на горизонтах розробки пласта, як показника зрушень, для визначення приведених граничних кутових параметрів процесу зрушення двошарового масиву гірських порід, що підробляється.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОБґРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ЗРУШЕННЯ ПОРОДНОГО МАСИВУ В УМОВАХ ПОЛОГИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок