Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> наукові основи моделювання екологічно збалансованих агроекосистем україни

наукові основи моделювання екологічно збалансованих агроекосистем україни

Назва:
наукові основи моделювання екологічно збалансованих агроекосистем україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,61 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Інститут агроекології
УКРАЇНСЬКОЇ академіЇ аграрних наук
КАЛІНІЧЕНКО Антоніна Володимирівна
УДК 631.95 : 519.876.5
наукові основи моделювання
екологічно збалансованих
агроекосистем україни
03.00.16 - екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Полтавській державній аграрній академії Міністерства аграрної політики України та Інституті агроекології УААН
Науковий консультант - доктор сільськогосподарських наук, професор
ПИСАРЕНКО Віктор Микитович,
Полтавська державна аграрна академія
Міністерства аграрної політики України, ректор
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
ЮРЧАК Лариса Дем`янівна,
Національний ботанічний сад
ім. М.М. Гришка НАН України (м. Київ),
головний науковий співробітник відділу алелопатії
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
ЯСКОВЕЦЬ Іван Іванович,
Інститут агроекології УААН (м. Київ),
завідувач лабораторії моделювання процесів
в агроекосистемах
доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
МАЛИНОВСЬКА Ірина Михайлівна,
Інститут землеробства УААН (м. Київ),
головний науковий співробітник лабораторії
ґрунтової мікробіології
Провідна організація – Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України (м. Київ)
Захист відбудеться “ 12 “ травня 2006 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .371.01 в Інституті агроекології УААН за адресою: 03143, Україна, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології УААН за адресою: 03143, Україна, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розісланий – 8 квітня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, кандидат хімічних наук Л.І. Моклячук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування екологічно збалансованих агроекосистем на сучасному техногенному етапі розвитку агросфери України є досить складним процесом. Він охоплює широке коло питань, розпочинаючи від складних фізико-хімічних і біологічних процесів у ґрунті, колообігу речовин і потоків енергії в агроекосистемах, трансформації органічної речовини і закінчуючи удосконаленням спеціалізації аграрних виробничих систем, оптимізації структури сільськогосподарських ландшафтів та організації території землекористування.
Головною, і в той же час специфічною особливістю сільськогосподарського виробництва є те, що його ефективність залежить не стільки від кількості вкладених у нього матеріальних і трудових ресурсів, що є визначальним для інших сфер виробництва, скільки від відповідності його галузей природнокліматичним умовам регіону. Необхідність адаптивності галузей аграрного виробництва ґрунтово-кліматичним умовам зони пояснюється тим, що головним засобом виробництва і об’єктом праці є живі організми, ґрунт, біота ґрунту, комахи, птахи, тварини, тощо з особливостями їх біології, вимогами до умов навколишнього середовища. Ці обставини мають значний вплив на кінцеві результати праці виробника сільськогосподарської продукції. Висока продуктивність сільськогосподарських культур, тварин і, як наслідок, виробництва в цілому, можлива лише за відповідності умов підвищення ефективності вимогам їх біології. І, навпаки, невідповідність, або навіть неповна відповідність природних умов вимогам живих організмів обумовлює низьку продуктивність тварин і рослин, робить сільськогосподарське виробництво малоефективним і навіть збитковим. Насамкінець, непрофесійний, науково необґрунтований підхід до вирішення аграрних проблем може повністю згубити справу – привести до втрати сорту, загибелі унікальних тварин, зниження родючості ґрунту (Берестецький О.О. та співавт., 1984; Патика В.П., 2001; Тараріко Ю.О., 2001; Гармашов В.В., 2002; Гриник І.В., 2005).
Головним фактором, що визначає вибір напрямку розвитку сільськогосподарського виробництва України, є його орієнтація на найбільш повне використання унікальних природних і біокліматичних потенціалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: наукові основи моделювання екологічно збалансованих агроекосистем україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок