Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОКРАЩЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ З УРАХУВАННЯМ СИЛОВОЇ НЕОДНОРІДНОСТІ ЙОГО ШИН

ПОКРАЩЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ З УРАХУВАННЯМ СИЛОВОЇ НЕОДНОРІДНОСТІ ЙОГО ШИН

Назва:
ПОКРАЩЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ З УРАХУВАННЯМ СИЛОВОЇ НЕОДНОРІДНОСТІ ЙОГО ШИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
ДУГЕЛЬНИЙ Володимир Миколайович
УДК 629.113
ПОКРАЩЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ
ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ З УРАХУВАННЯМ
СИЛОВОЇ НЕОДНОРІДНОСТІ ЙОГО ШИН
Спеціальність 05.22.02 - Автомобілі та трактори
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Технічна експлуатація автомобілів” автомобільно-дорожнього інституту Донецького національного технічного університету (ДонНТУ) Міністерства освіти і науки України, м. Горлівки.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Макаров Володимир Андрійович,
Донецький інститут автомобільного транспорту, завідувач кафедри “Технічна експлуатація автомобілів”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ларін Олександр Миколайович,
Академія цивільного захисту України, завідувач кафедри “Пожежна та аварійно-рятувальна техніка”;
кандидат технічних наук, доцент
Грищук Олександр Казимирович,
Національний транспортний університет, доцент кафедри “Автомобілі”.
Провідна установа: Харківський національний автомобільно-дорожній
університет Міністерства освіти і науки України, кафедра “Автомобілі”, м. Харків.
Захист відбудеться “_24_” _лютого_ 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.059.03 у Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1, ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий “_17_” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матейчик В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія розвитку автомобільного транспорту нерозривно пов'язана з підвищенням вимог до безпеки руху. Особливо актуальною стала ця проблема останнім часом, коли чітко простежуються тенденції збільшення кількості транспортних засобів на дорогах України й значного збільшення швидкостей руху. Серед найбільш важливих вимог до експлуатаційних властивостей автомобіля необхідно відзначити вимоги до курсової стійкості автомобіля, тому що, найчастіше, втрата курсової стійкості транспортного засобу супроводжується виникненням дорожньо-транспортної пригоди (ДТП).
Сама втрата курсової стійкості руху автомобіля пов'язана з дією на автомобіль різних збурюючих сил, у тому числі й бічних сил, що виникають у плямі контакту шин автомобіля з дорогою. Однією з причин виникнення таких бічних сил є зміна пружних властивостей пневматичних шин.
Зазначені обставини спричиняють необхідність пошуку методів оцінки ступеня впливу збурюючих сил і неоднорідності силових характеристик пневматичних шин, зокрема, на параметри курсової стійкості руху автомобіля.
Оскільки одним з основних шляхів попередження ДТП є забезпечення заданого рівня керованості автомобіля, в тому числі, за рахунок підвищення його курсової стійкості, то покращення показників курсової стійкості автомобіля можна вважати одним із перспективних й ефективних напрямків боротьби за зниження аварійності на дорогах. Це можливо тільки після детального вивчення ступеню впливу тих або інших збурюючих факторів на характер динамічної взаємодії автомобільного колеса з дорожньою поверхнею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з дослідженнями кафедри "Технічна експлуатація автомобілів" автомобільно-дорожнього інституту Донецького національного технічного університету згідно з планами наукових досліджень Міністерства освіти і науки України за темами: “Розвиток теорії і прогнозування динамічної взаємодії еластичного колеса з дорожнім покриттям”, № держ. реєстрації 0197U009346 і “Основи аналізу стійкості автомобіля з еластичними пневматичними шинами, що мають жорсткісну неоднорідність”, № держ. реєстрації 0100U001097. Особисто автором у цих роботах уточнена математична модель руху одиночного автомобіля, шини якого мають жорсткісну і силову неоднорідність, а також проведені дослідження цієї математичній моделі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОКРАЩЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ З УРАХУВАННЯМ СИЛОВОЇ НЕОДНОРІДНОСТІ ЙОГО ШИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок