Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комунікативна природа смислу

Комунікативна природа смислу

Назва:
Комунікативна природа смислу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д.Ушинського
Матюшина Інна Іванівна
УДК 165.2
Комунікативна природа смислу
Спеціальність 09.00.02 – діалектика та методологія пізнання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії та основ загальногуманітарного знання Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філософських наук, доцент
Сумарокова Людмила Миколаївна,
Одеська національна юридична
академія, доцент кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Пунченко Олег Петрович,
Одеська національна академія зв’язку
ім. О.С.Попова, завідувач кафедрою
філософії та українознавства

кандидат філософських наук, доцент
Афанасьєв Олександр Іванович,
Одеський національний політехнічний
університет, доцент кафедри філософії
та методології науки
Провідна установа - Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра філософії та методології науки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “10” квітня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 в Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д. Ушинського за адресою 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, ауд. 74.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського за адресою 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “6” березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г. Мисик


Загальна характеристика дисертації
Актуальність теми дослідження. Функціонування поняття “смисл” давно вийшло поза межі філологічних дисциплін, де воно завжди асоціювалося з мовою, зі знаковими структурами.
Розширення сфери впливу знакових процесів, інформатизація суспільства привели до росту багатомірності змісту поняття “смисл”, що саме по собі вимагає вивчення, аналізу й оцінки. Розвиток теорії, методології й технології інформаційних процесів, що пронизують всі сфери життя сучасного суспільства, і, як стверджують фахівці, ведуть до формування особливої реальності, подібної до сфери природи, – інфосфери, – не витиснув й не знецінив старого, недостатньо чіткого поняття смислу. Навпаки, воно дістає нові імпульси для свого розвитку; воно стає одним із центральних понять у низці гуманітарних наук (неориториці, мистецтвознавстві, лінгвістиці тексту, культурології, семіотиці тощо). Логіка розвитку понять “смисл” й “інформація” все частіше поєднує їх; вони незбагненним образом зближаються, майже ототожнюються в одних контекстах і вважаються несумісними в інших.
З огляду на герменевтичні наукові погляди, носієм смислу може бути будь-який об'єкт, будь-яка ознака, будь-яке відношення в об'єкті – за певних умов. Що це за умови? І чи існує щось спільне в різних значеннях слова “смисл”? Нас цікавить смисл фрази, смисл тексту, смисл символу й - сенс життя, смисл вчинку, смисл політики, смисл “знакових подій”, універсальні смисли-концепти культури, що організують життя суспільства. Чи можна все це підвести під одне поняття? Якщо так, то якими методами варто вивчати смисл?
Категорія смислу є центральною в літературі, присвяченої проблемі розуміння. Розуміння трактується як “з'ясування”, “приписування”, “встановлення” “реконструкція” смислу. Але що таке смисл – залишається, як правило, за кадром. Якщо “розуміння” – філософська категорія, то й “смисл” повинен бути філософською категорією.
Поняття смислу виконує важливі методологічні функції в цілому ряді інформаційних наук, значущість яких у світі зростає (семіотика, логіка, інформатика, лінгвістика, теорія комунікації тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Комунікативна природа смислу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок