Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ НЕСВІДОМОГО СОЦІАЛЬНОГО СПОТВОРЕННЯ ФЕНОМЕНОЛОГІЇ АРХЕТИПУ

МЕХАНІЗМИ НЕСВІДОМОГО СОЦІАЛЬНОГО СПОТВОРЕННЯ ФЕНОМЕНОЛОГІЇ АРХЕТИПУ

Назва:
МЕХАНІЗМИ НЕСВІДОМОГО СОЦІАЛЬНОГО СПОТВОРЕННЯ ФЕНОМЕНОЛОГІЇ АРХЕТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

НЕКИТА Андрій Григорович
УДК 130.3.
МЕХАНІЗМИ
НЕСВІДОМОГО СОЦІАЛЬНОГО СПОТВОРЕННЯ
ФЕНОМЕНОЛОГІЇ АРХЕТИПУ
Спеціальність 09.00.03. – соціальна
філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських
наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському державному лінгвістичному університеті Міністерства науки і освіти України, на кафедрі філософії.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Бровко Микола Миколайович,
Міжнародний інститут лінгвістики та права, професор.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Левчук Лариса Тимофіївна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідуюча кафедрою етики, естетики та культурології.
доктор філософських наук,
старший науковий співробітник
Коцюбинський Володимир Йосипович,
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа – Національний інститут стратегічних досліджень при Адміністрації Президента України, відділ політичних та гуманітарних досліджень, м.Київ.
Захист відбудеться “23” березня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої
вченої ради Д 26.161.02. в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул.Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “23” лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Ситниченко Л.А.
кандидат філософських наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Одним з провідних завдань соціального реформування на сучасному етапі розвитку української держави постає її глобальна переорієнтація в напрямку подолання тоталітарного минулого на всіх рівнях соціальної взаємодії з метою розбудови цивілізованого, громадянського суспільства та реалізації програмних положень Конституції, згідно з якими Україна має врешті відбутися як суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. Але процеси становлення національної державності є досить суперечливими. З одного боку, надзвичайний спалах інтересу до історії етносу, традицій, мови є значним кроком у цивілізоване буття. З другого боку, не можна недооцінювати серйозної небезпеки гіпертрофованого масового захоплення національною ідеєю, що здатна реалізуватися у вже апробованих тоталітарних формах розгортання соціальних і духовно-культурних процесів.
Одним з головних досягнень свідомого освоєння феномену тоталітаризму стає розуміння неможливості його подолання запозиченими в нього ж методами. Минула історія і особливо нинішнє століття, переповнені прикладами різномасштабних соціальних експериментів, які здійснювалися саме при повному або частковому пригніченні та ігноруванні прихованих сторін людської натури. Адже самі індивіди, їх соціальні стосунки та інституційна організація соціуму, по-перше, є продуктами цілеспрямованої соціальної дії, які покликані на підставі вимог раціоналізму та утилітарного прагматизму регулювати функціонування держави. По-друге, подібні процеси неминуче огортаються тягарем несвідомих детермінант, кожна з яких по-своєму інтерпретує образ дії, мотиви та спонукання, що складають основу того чи іншого акту соціального реформування, під яким слід розуміти, взагалі, будь-яку соціальну трансформацію, незалежно від її масштабів та оцінки.
Дослідження комплексу різноманітних зв’язків людини як із соціумом загалом, так і з тими, чи іншими його інститутами, повинне вибудовуватися з урахуванням специфіки формування та функціонування процесів соціалізації несвідомих архетипічних змістів на індивідуальному, груповому і глобальному рівнях. В іншому випадку, дослідник ризикує залишити поза увагою апріорні несвідомі механізми, без вивчення яких неможливо говорити про будь-яке ефективне соціальне управління.
Виснажений перманентними тоталітарними експериментами соціум реально являє образ цивілізованої гуманітарної катастрофи, в межах якої гуманізм стереотипно інтерпретується лише як формальне “не знищення” людини, природного та культурного середовища буття людства, не кажучи вже про можливість їх творчого злету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ НЕСВІДОМОГО СОЦІАЛЬНОГО СПОТВОРЕННЯ ФЕНОМЕНОЛОГІЇ АРХЕТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок