Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФСПІЛКИ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ ІДЕОЛОГІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА (1956 – 1964 рр.)

ПРОФСПІЛКИ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ ІДЕОЛОГІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА (1956 – 1964 рр.)

Назва:
ПРОФСПІЛКИ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ ІДЕОЛОГІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА (1956 – 1964 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,00 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Концур Вікторія Володимирівна
УДК 331.105.44: 94(477)”1956/1964”
ПРОФСПІЛКИ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ
ІДЕОЛОГІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
(1956 – 1964 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ДОНЕЦЬК – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі вітчизняної та зарубіжної історії Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Докашенко Віктор Миколайович,
професор кафедри вітчизняної та зарубіжної історії, ректор
Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов
 
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Головко Микола Леонтійович,
професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, ректор
Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок
України

кандидат історичних наук, доцент
Федорова Людмила Олександрівна,
доцент кафедри історії України Донецького національного
технічного університету
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України, кафедра історії України
Захист відбудеться 06.10. 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету (835055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 04.09.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Крапівін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Непростий і навіть суперечливий процес формування сучасної демократичної української держави об’єктивно вимагає всебічного вивчення процесу функціонування демократичних інституцій в історичному контексті не лише в день сьогоднішній, а й на попередніх етапах історичного розвою, який охоплює період радянського тоталітаризму. Ретельне, об’єктивне і позаідеологічне дослідження механізму функціонування різних ланок політичної системи, не останню роль у якій відігравали професійні спілки, дозволить глибше і ґрунтовніше зрозуміти природу сучасних проблем демократичного становлення держави і суспільства, що створює додаткові умови для їх успішного подолання.
Актуальність проблеми визначається також необхідністю вироблення такої концепції місця і ролі сучасних профспілкових формувань у взаємовідносинах між державою, роботодавцями та спілчанами, яка б оптимально відповідала параметрам сучасного цивілізаційного устрою. З цієї точки зору дослідження функціонування професійних спілок на попередній стадії розвитку має непересічне значення для сьогодення. Виявлення усіх метаморфоз, привнесених до суті профспілкової діяльності тоталітарною державою та правлячою на той час партією, дозволить швидше і якісніше сформувати сучасну концепцію профспілкового руху, допоможе позбавити її непритаманних для цієї громадської організації функцій та завдань.
Актуальність поставленої проблеми обумовлюється необхідністю зменшення ідеологічної напруженості в сучасному українському суспільстві, рецидиви якої час від часу виявляються сьогодні під час проведення різноманітних політичних та громадянських акцій і яка за своєю суттю значною мірою є результатом вироблених свого часу стереотипів, закріплених у свідомості сучасного покоління. Значний вплив на їх формування мали і радянські професійні спілки. Дослідження витоків цих стереотипів та механізму їх нав’язування суспільству через найдемократичнішу за своєю первісною сутністю громадську організацію сприятиме не лише позбавленню української спільноти багатьох ідеологічних постулатів, а й вихованню в неї нової політичної культури, основаної на повазі до свободи думки та розмаїття теорій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в контексті держбюджетної теми, що опрацьовується колективом кафедри вітчизняної та зарубіжної історії Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов “Проблеми повоєнного тоталітаризму в історичному контексті” (номер державної реєстрації 0104U003406).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОФСПІЛКИ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ ІДЕОЛОГІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА (1956 – 1964 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок