Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структурно-функціональні особливості кіназ рибосомного білка S6 - S6К1 та S6К2

Структурно-функціональні особливості кіназ рибосомного білка S6 - S6К1 та S6К2

Назва:
Структурно-функціональні особливості кіназ рибосомного білка S6 - S6К1 та S6К2
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,21 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Національна академія наук України
Інститут молекулярної біології та генетики
ФІЛОНЕНКО ВАЛЕРІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 577.218
577.217
 
Структурно-функціональні особливості кіназ рибосомного білка S6 - S6К1 та S6К2
03.00.03 – молекулярна біологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
КИЇВ 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі структури та функцій нуклеїнових кислот Інституту молекулярної біології та генетики НАН України. Окремі дослідження проведено в лабораторії клітинної регуляції Інституту ракових досліджень Людвіга (м.Лондон, Велика Британія).
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Риндич Алла Володимирівна,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
зав. відділу молекулярної онкогенетики;
доктор біологічних наук, професор
Матишевська Ольга Павлівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри біохімії;
доктор біологічних наук
Сидоренко Світлана Павлівна
Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології імені Р.Є.Кавецького НАН України,
завідувач лабораторії сигнальних каскадів клітини.
Провідна установа: Інститут біології клітини НАН України, м.Львів.
Захист дисертації відбудеться “27” вересня 2005 року о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03143, м.Київ-143, вул..Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Автореферат розіслано 26 серпня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.В. Підпала
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Сигнальні системи клітини відіграють ключову роль у координованій регуляції функціонування окремо взятої клітини і організму в цілому. Їхня основна функція полягає в передачі позаклітинних стимулів, що індукуються гормонами, факторами росту, цитокінами, від рецепторів клітинної мембрани до відповідних компартментів клітини (ядро, цитоплазма), що, в свою чергу, призводить до змін експресії відповідних генів як на рівні транскрипції, так і на рівні трансляції мРНК (Conlon et al., 1999; Fingar et al., 2004). Передача позаклітинного сигналу опосередковується складним каскадом послідовних фосфорилювань/дефосфорилювань компонентів сигнальних шляхів, що відповідно опосередковуються кіназами/фосфатазами білків і ліпідів. Дослідження молекулярних механізмів передачі позаклітинних стимулів лежить в основі розуміння шляхів міжклітинної комунікації і регуляції функціонування окремо взятої клітини.
Ціла низка патологій, включаючи злоякісну трансформацію клітини, діабет, ожиріння, серцево-судинні захворювання та інші, супроводжується порушеннями функціонування сигнальних систем пов’язаних зі змінами експресії чи активності їхніх окремих компонентів (Holland et al., 2004). У багатьох випадках компоненти сигнальних систем, що зазнають суттєвих змін у процесі онкогенезу, а саме - рецептори клітинної мембрани та їхні ліганди, адапторні білки, кінази та фосфатази білків та ліпідів, використовують у сучасній онкології як біомаркери злоякісної трансформації, а також як безпосередні мішені в специфічній хіміо- та імунотерапії онкологічних захворювань (Sebolt-Leopold and Herrera, 2004; Xu et al., 2004; Stephens et al., 2005).
Все більш зрозумілішим стає те, що причиною зазначених патологій є багатофакторні порушення у функціонуванні клітин. Навіть у межах патологій, що мають однакові клінічні прояви, існують суттєві відмінності на молекулярному рівні, в тому числі і серед сигнальних молекул. Таким чином, дослідження сигнальних систем як у нормі, так і при патологічних станах дозволяє виявити нові молекулярні маркери для розробки сучасних підходів в діагностиці та терапії цілої низки патологій.
Згідно з даними літератури, РІ3К/mTOR-залежний сигнальний шлях, що знаходиться під контролем відповідно РІ3К (фосфатидилінозитол 3’-кінази) та mTOR кінази, є одним з провідних у регуляції основних клітинних функцій, а саме - росту клітин, проліферації, диференціації та апоптозу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Структурно-функціональні особливості кіназ рибосомного білка S6 - S6К1 та S6К2

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок