Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплекси Eu(III) та Tb(III) з похідними хінолонкарбонової кислоти та застосування їх в аналізі

Комплекси Eu(III) та Tb(III) з похідними хінолонкарбонової кислоти та застосування їх в аналізі

Назва:
Комплекси Eu(III) та Tb(III) з похідними хінолонкарбонової кислоти та застосування їх в аналізі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,08 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
фізико-хімічний інститут ім. о.в.богатського
нан україни
ТЕСЛЮК ОЛЬГА ІВАНІВНА
УДК 546.65:541.49:543.8
Комплекси Eu(III) та Tb(III) з похідними хінолонкарбонової кислоти та застосування їх в аналізі
02.00.02. — аналітична хімія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі аналітичної хімії та фізико-хімії координаційних сполук Фізико-хімічного інституту ім. О.В.Богатського НАН України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Бельтюкова Світлана Вадимівна,
Фізико-хімічний інститут
ім. О. В. Богатсько--го НАН України,
старший науковий співробітник відділу
аналітичної хімії та фізико-хімії
координаційних сполук
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Шевчук Іван Олексійович,
Донецький державний університет,
завідувач кафедри аналітичної хімії
кандидат хімічних наук, доцент
Герасименко Галина Іванівна,
Одеський гідрометеорологічний інститут
доцент кафедри фізики та хімії
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний
університет (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться “ 16 березня 2001 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.219.01
в Фізико-хімічному інституті ім. О. В. Богатсько--го НАН України за адресою: 65080,м. Одесса, Люстдорфська дорога, 86, ФХІ НАН України
З дисертацією можна ознайомитисьв науковій бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О. В. Богатсько--го НАН України
Автореферат розісланий “ 12 лютого 2001 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.х.н. Назаренко Н.О.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Широке застосування в медичній практиці нового класу антибактеріальних препаратів ряду хінолонкарбонової кислоти і її фторованих аналогів обумовлює необхідність розробки простих, експресних, високочутливих методик для вивчення фармакокінетики цих препаратів і їхнього терапевтичного моніторингу. Перспективними в цьому напрямку є люмінесцентні методи аналізу з використанням характеристичної f-f люмінесценції європію, тербію та інших лантанідів. Метод рідкісноземельного зонду (РЗ) дуже ефективний в імуно-флуо-ресцентному аналізі і для високочутливого визначення широкого кола біологічно - активних речовин, у тому числі і лікарських препаратів. Розвиток і удосконалення методу РЗ зв'язано з дослідженням комплексоутворення іонів лантанідів з органічними сполуками, процесів передачі енергії від ліганду до центрального іону, розробкою експресних високочутливих методик визначення лікарських препаратів і продуктів їх біотрансформації в біологічних рідинах. Актуальна також проблема пошуку нових проявляючих реагентів в імуно-флуоресцентному аналізі на основі лантанідних комплексів з хелатоутво-рюючими речовинами, у тому числі і лікарськими.
Зв'язок роботи з науковими темами: Робота виконана у відділі аналітичної хімії і фізико-хімії координаційних сполук Фізико-хімічного інституту ім. А.В.Богатського НАН України відповідно до держбюджетної теми № 0197V008690 (шифр 2.1.6.226) “Пошук нових комплексних сполук лантанідів з високим кван-товим виходом для люмінесцентного, у тому числі імунофлуоресцентного аналізу” (1997-1999) і № 0100V001136 (шифр 2.1.6.242) “Дослідження можливостей використання сорбції лантанідів на цеолітах з метою пошуку нових ефективних фотолюмінофорів” (1999-2001).
Мета і задачі дослідження: пошук нових аналітичних форм для створен-ня методик високочутливого люмінесцентного визначення антибактеріальних препа-ратів хінолонового ряду в біологічних рідинах по сенсибілізованій люмінесценції іонів лантанідів.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити такі задачі:
Дослідити кислотно-основні властивості і деякі оптичні характеристики похідних хінолонкарбонової кислоти і її фторованих аналогів.
Установити умови утворення і вивчити спектрально - люмінесцентні характе-ристики комплексів Eu (III) і Tb(III) з похідними хінолонкарбонової кислоти в розчинах і на твердій матриці.
Показати можливість застосування отриманих аналітичних форм для цілей імунофлуоресцентного і біофармацевтичного аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Комплекси Eu(III) та Tb(III) з похідними хінолонкарбонової кислоти та застосування їх в аналізі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок