Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОСПОДАРСЬКО – БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА КЛОНОВИХ ПІДЩЕП ЯБЛУНІ В УМОВАХ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ГОСПОДАРСЬКО – БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА КЛОНОВИХ ПІДЩЕП ЯБЛУНІ В УМОВАХ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ГОСПОДАРСЬКО – БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА КЛОНОВИХ ПІДЩЕП ЯБЛУНІ В УМОВАХ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГУЛЬКО Богдан Іванович
УДК 634.1:634.11:631.541.11
ГОСПОДАРСЬКО – БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА КЛОНОВИХ ПІДЩЕП ЯБЛУНІ В УМОВАХ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.07 – плодівництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік УААН
Кондратенко Петро Васильович,
Інститут садівництва УААН, директор.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Омельченко Іван Климович,
Інститут садівництва УААН,
головний науковий співробітник від-
ділу технології зерняткових порід;
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Сіленко Володимир Олександрович,
Мліївський Інститут садівництва
ім.Л.П. Симиренка, старший науковий
співробітник відділу зерняткових культур.
Провідна установа: Уманська державна аграрна академія
Міністерства аграрної політики
України, кафедра плодівництва, м.Умань.й аг
Захист відбудеться “25” лютого 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.04 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, Київ-41, вул. Героїв оборони 15, корпус № 3, аудиторія № 65.
З дисертацією можна ознайомитися у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, Київ-41, вул. Героїв оборони 13, навчальний корпус 4, к. 41.
Автореферат розісланий “24” січня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балабайко В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Яблуня – основна плодова культура в Україні. Значне її поширення пояснюється високими адаптивними властивостями, які дозволяють вирощувати цю культуру в різних природних умовах.
Сучасні інтенсивні технології передбачають використання клонових підщеп яблуні, що дає можливість створювати скороплідні високопродуктивні насадження з великою щільністю дерев на одиниці площі. У різних грунтово-кліматичних умовах вимоги до підщеп є різними. З метою виведення форм, які б якнайповніше відповідали умовам вирощування, ведеться постійний селекційний пошук у вітчизняних і зарубіжних наукових установах. Його результатом є низка нових форм підщеп, які пропонуються до подальшого вивчення в конкретних грунтово-кліматичних умовах та впровадження у виробництво.
За умов закладання сучасних садів з високою щільністю дерев на гектарі, коротким терміном їх експлуатації та необхідністю частого проведення сортозаміни, як передумови отримання прибутку від реалізації продукції плодівництва, постійно зростає потреба у клонових підщепах. Сучасні підщепи для яблуні повинні відповідати ряду вимог: добре вкорінюватися, бути достатньо зимостійкими, давати високий вихід стандартних відсадків у маточнику, контролювати ріст щеплених дерев, мати добру сумісність з сортами, забезпе-чувати високу врожайність і якість плодів.
Отримувати велику кількість стандартних відсадків у маточному насадженні можна лише при використанні високопродуктивних форм, застосування найбільш ефективних способів їх розмноження в конкретних грунтово-кліматичних умовах, в тому числі і в західному Лісостепу України. Тому питання виділення кращих форм і впровадження у виробництво найбільш перспективних і рентабельних способів їх розмноження є особливо актуальним.
Зв’язок з науковими програмами. Дослідження виконувались як складова частина тематичного плану Інституту садівництва УААН на 1996-2000 рр., тема 02: “Розробити сучасні інтенсивні технології розмноження і вирощування високо-якісного елітного садивного матеріалу плодових, ягідних, горіхоплідних та декоративних культур”, державний реєстраційний номер 0196U18181.
Мета і завдання досліджень. Мета досліджень полягала у порівняльній оцінці клонових підщеп яблуні в умовах західного регіону України у маточнику конкурсного випробування, виділенні кращих форм за комплексом біологічних і господарських властивостей та вдосконаленні існуючих технологій їх вирощування у маточному насадженні, при розмноженні методом вертикальних відсадків, із застосуванням різних схем садіння кущів та використанням субстрату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГОСПОДАРСЬКО – БІОЛОГІЧНА ОЦІНКА КЛОНОВИХ ПІДЩЕП ЯБЛУНІ В УМОВАХ ЗАХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок